loading...

XXIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Działalność

Zamknij wpis

Ministranci z olimpijczykami w Spale

Od 18 do 29 czerwca grupa dwudziestu ministrantów z Polskiej Misji Katolickiej ze Sztokholmu wraz z księdzem opiekunem Ryszardem Flakiewiczem, kl. Tomaszem Malinowskim oraz wychowawcami świeckimi: p. Katarzyną, p. Witkiem (który zajął się stroną organizacją wyjazdu) i p. Mariuszem udała się na obóz do Spały.

Wakacyjny odpoczynek upływał nam pod znakiem sportu; na grach i zabawach sportowych takich jak: piła nożna, siatkówka, pływanie, zawody lekkoatletyczne czy strzelanie. Wśród licznych atrakcji i niespodzianek, które czekały w Spale wymienić można jeszcze: spływ kajakowy rzeką Pilicą, wyjazd do Lichenia i do Lądu, gdzie modliliśmy się przy relikwiach św. Jana Bosko, park linowy, paintball, przejażdżka kolejką cara po okolicznych bunkrach z czasów II wojny światowej oraz spotkanie z Krajowym Duszpasterzem Sportowców ks. Edwardem Pleniem i olimpijczykami z Londynu Łukaszem Nowakiem i Rafałem Sikorą. Polscy chodziarze dali nam piękne świadectwo obecności Pana Boga w ich sportowej codzienności, a przez resztę naszego pobytu w Spale chętnie uczestniczyli w Eucharystii, którą celebrowaliśmy każdego dnia. W czwartek 27.06 mieliśmy okazję zwiedzić i zobaczyć z bliska Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.

Ministranci ze Sztokholmu wdzięczni Panu Bogu oraz swoim opiekunom za czas wakacyjnego odpoczynku, pełni wrażeń i niezapomnianych przeżyć z pewnością jeszcze długo będą wspominać uroki i sportowe zalety Ośrodka Przygotowań Olimpijskich w Spale.


Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl