loading...

Wtorek Wielkiego Tygodnia | czytania na dziś

Imieniny: Donata, Herminy, Rufina

Działalność

Zamknij wpis

Pielgrzymka Pustyni Miast

Pielgrzymka Pustyni Miast

Byczyna – Jasna Góra

Kiedy:  10-15.08.2012r.

Koszt: 50zł

Ilość miejsc: 500

Wiek: 5-105

Szczegóły: ks. Przemysław Cholewa SDB

e-mail: pcholewa@salezjanie.pl

 

Od roku 1997 pielgrzymkę z Byczyny Kluczborskiej do Częstochowy organizowali księża i młodzież z Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych - Pustynia Miast. 

Przybierała ona różną formułę. Zapraszaliśmy na pielgrzymkę młodzież, którą Pustynia spotkała podczas ewangelizacji w różnych miastach Polski, młodzież z Przystanku Woodstock i członków wspólnot, które posługiwały na ewangelizacji w ramach Przystanku Jezus. 

Czterodniowa wędrówka jest okazją do chwili zadumy nad jakością swojego życia chrześcijańskiego oraz obecnością i zaangażowaniem we wspólnotę Kościoła. 

Poprzez wspólną codzienną Eucharystię, modlitwę, konferencje duchowe oraz sakrament pojednania staramy się w duchu salezjańskiej radości zmieniać na lepsze swoje życie. Miłością do Chrystusa staramy się dzielić na trasie pielgrzymki ze wszystkimi spotkanymi na niej ludźmi. Codziennie wieczorem zapraszamy naszych gospodarzy na spotkanie ewangelizacyjne połączone z Apelem Jasnogórskim. 

W dniu 14 sierpnia łączymy się z Salezjańską Pielgrzymką Ewangelizacyjną i razem stajemy przed tronem Czarnej Madonny. Wieczorem w bazylice jasnogórskiej animujemy ogólnopolskie czuwanie dla młodzieży, które kończymy o północy Eucharystią, świętując Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny.

W tym roku pragniemy zaprosić na szlak naszej pielgrzymki młodzież z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego oraz wszystkich tych, którzy chcą przyjrzeć się bliżej salezjańskiej duchowości młodzieżowej i zaczerpnąć z jej bogactwa.

 

 


Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl