loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Działalność

Zamknij wpis

Pielgrzymowanie w deszczu


W dniu 8 lipca 2013 po Mszy świętej, pod przewodnictwem bp. Krzysztofa Zadarko, wyruszyła sześciodniowa IV Pielgrzymka Rowerowa ze Skrzatusza na Jasną Górę w intencji mieszkańców z okazji 500-lecia Piły.

Szefem grupy pilskiej i okolic był salezjanin Tomasz Kędzierski. Przewodził 30 osobowej grupie w ponad dwustuosobowym peletonie.
Pośród nich: siedmiu ministrantów w parafii św. Jana Bosko, czterech uczniów szkół salezjańskich, małżeństwa, starsi i młodsi z okolic Piły. Przystanki na odpoczynek i noclegi usytuowane były przy parafiach diecezjalnych i publicznych placówkach oświatowych.
W trakcie trwania całego pielgrzymowania, 10 lipca w Powidzu, ks. Krzysztof Karwasz modlił się podczas Mszy św. za grupy pilskie, a w szczególności za koadiutora Tomasza z okazji jego urodzin i 5. rocznicy wieczystych ślubów zakonnych w Towarzystwie Salezjańskim.
Na zawsze zapadnie w pamięci pielgrzymów gościnność mieszkańców na trasie przejazdu, pomimo trzech dni ulewnego deszczu oraz niezwykłe przeżycia ze spotkania z Matką Bożą na Jasnej Górze.
Dziękujemy ks. Tomaszowi Rodzie za opiekę duchową i liczne konferencje, a Gościowi Niedzielnemu i Dobrym Mediom z Koszalina za obsługę medialną.
Zapraszamy do udziału w pielgrzymowania za rok. Trening zacznie się wcześniej.
W dniu 25 sierpnia 2013 o godz. 18,00 w par. św. Jana Bosko odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe. Zapraszamy.
Ko. Tomasz Kędzierski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl