loading...

Wtorek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Kamila de Lellis, św. Henryka | czytania na dziś

Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Działalność

Zamknij wpis

Radykalne głoszenie Ewangelii

W dniach 14-28 lipca 2013 na terenie diecezji koszalińsko – kołobrzeskiej już po raz piąty odbyła się Ewangelizacja Nadmorska. Dwie grupy po około 30 osób ruszyły wybrzeżem Morza Bałtyckiego, z miasta do miasta, aby głosić Jezusa Chrystusa na plażach i ulicach miast nadmorskich.

Charakterystyczne dla tej akcji, że ewangelizatorzy nie zabierają ze sobą pieniędzy, nie rezerwują noclegów, ani nie biorą ze sobą jedzenia, żyją tylko i wyłącznie z Opatrzności Bożej – dobroci serc ludzi.
Cała akcja rozpoczęła się pięciodniowymi rekolekcjami w Domu Miłosierdzia, które prowadził ks. Radosław Siwiński (pomysłodawca i koordynator przedsięwzięcia). W tym czasie ewangelizatorzy, wsłuchiwali się w słowo głoszone przez ks. Radka, a także salezjanina ks. Mateusza Kopanieckiego SDB oraz pijar o. Marka Barczewskiego SP.
Ten czas wykorzystano na prezentacje pantomim, animację muzyczną, a przede wszystkim na rozmodlenie serc i integrację, poprzez adorację Najświętszego Sakramentu, Eucharystię, wspólną modlitwę, taniec, rozmowy, dzielenie się swoim doświadczeniem Żywego Boga, wspólne posiłki, czy nawet sprzątanie.
19 lipca w dwóch grupach po ok. 30 osób, ruszono w stronę plaż z Ewangelią, pierwsza grupa wraz z ks. Michałem Olszewskim SCJ rozpoczęła akcję w Dźwirzynie, a druga wraz z o. Markiem i ks. Mateuszem w Ustce. 28 lipca obydwie grupy spotkały się w Sarbinowie i tam zakończyły akcję.
Czas ewangelizacji jest czasem wielkiej łaski Bożej zarówno dla ewangelizatorów, ludzi do których Bóg posyła, a także każdego, kto w jakiś sposób okaże serce bożym szaleńcom.
Osoby w ekipie ewangelizacyjnej to ludzie, którzy swoje życie wiarą na co dzień pielęgnują poprzez bycie w różnych wspólnotach, przechodzący formację, a nade wszystko doświadczają Żywego Jezusa Chrystusa.
Teks: Wojtek Olszewski

Dłuższa relacja znajduje sie na www.sswm.org 

Wiecej informacji na temat akcji tutaj i tutaj też.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl