loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Działalność

Zamknij wpis

Rumia: Wakacyjne podróże z Małym Księciem

W terminie 1.07 – 5.07 i 8.07 – 12.07.2013 odbyły się 2 turnusy półkolonii letnich w Oratorium im. Św. Dominika Savio w Rumi, przy Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych.
Tematem półkolonii było: „Lato w mieście 2013 – Wakacyjne podróże – w świecie wartości z Małym Księciem” .

Kierownikiem półkolonii w pierwszym i drugim turnusie był ks. Mariusza Kulpa SDB, a asystentem kleryk Tomasz Kozłowski SDB.
W pierwszym turnusie półkolonii uczestniczyło 50 dzieci, które zostały podzielone na 4 grupy wiekowe. Opiekę sprawował jeden wychowawca i 2 animatorów.
Pierwszego dnia odbyły się zajęcia na miejscu. Gry i zabawy na dworze, msza święta na rozpoczęcie półkolonii.
Drugiego dnia mieliśmy wyjazd do Adveture Park w Sopocie, a później spędziliśmy czas przy ognisko.
Trzeciego dnia pojechaliśmy z dziećmi do Szymbarka: zwiedziliśmy dom stojący na głowie, najdłuższą deskę świata, bunkier gryfa pomorskiego, kościół św. Rafała, widzieliśmy największy fortepian.
Czwartego dnia pojechaliśmy z dziećmi do Władysławowa do Ocean Parku, a później na plażę do Pucka.
Ostatniego dnia odbyły się zajęcia w oratorium: gry i zabawy na dworze, wyjście do kina na film pt. „Thor ratuje przyjaciół” oraz wspólna Eucharystia, podczas której dziękowaliśmy za wspólnie spędzony czas.

W drugim turnusie półkolonii uczestniczyło również 50 dzieci, które zostały podzielone na 4 grupy wiekowe. Opiekę nad każdą grupą sprawował jeden wychowawca i jeden animator.
Pierwszego dnia odbyły się zajęcia na miejscu. Gry i zabawy na dworze, Msza święta na rozpoczęcie półkolonii.
Drugiego dnia pojechaliśmy z dziećmi do ZOO w Gdańsku, a następnie udaliśmy się do katedry oliwskiej.
Trzeciego dnia wyruszyliśmy na wyprawę do Gdańska. Chodziliśmy po ulicy Długiej i udaliśmy się w kierunki Motławy. Z przystani popłynęliśmy statkiem na Westerplatte. Gdy tam dotarliśmy, wychowawcy krótko dzieciom przybliżyli historię tego miejsca. Po zwiedzeniu wsiedliśmy na statek i ruszyliśmy w drogę powrotną do Gdańska.
Czwartego dnia mieliśmy wyjazd do Adveture Park w Sopocie, a później spędziliśmy czas przy ognisku.
Ostatniego dnia odbyły się zajęcia w oratorium: gry i zabawy na dworze, nauka tańca Zumby oraz Msza święta na zakończenie półkolonii.
Na zakończenie półkolonii pierwszego i drugiego turnusu żal było nam się rozstawać. Wszyscy się świetnie bawiliśmy, zawiązały się przyjaźnie. Mamy nadzieję, że w czasie roku szkolnego spotkamy się z dziećmi w oratorium.

Anna Czajkowska - animatorka
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl