loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Działalność

Zamknij wpis

Rumia: obóz trekkingowy w Tatrach

W dniach od 01-12.08 2013 odbył się w Zakopanem obóz trekkingowy dla LSO. To akcja inspektorialna, w kótrej udział wzięli ministranci starsi z parafii p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych z Rumi, wraz z księżmi opiekunami: ks. Michałem Kollkiem i ks. Dawidem Błażków.

Towarzyszył im także kl. Mateusz Macinkiewicz, jak również przez kilka dni ojcowie ministrantów. Głównym celem obozu była integracja LSO, a turystycznie zdobycie pasma Orlej Perci, na które składa się kilka szczytów, które uchodzą za jedne z bardziej wymagających kondycji fizycznej w Tatrach.
To tego zadania szykowano się poprzez wędrówki po mniejszych wzniesieniach, jak m.in. Grzesiu, Wołowcu, czy Kasprowym Wierchu. Po paru dniach przygotowań zadanie udało się w 100% wykonać, ku wielkiej radości każdego z uczestników. W trakcie obozu oprócz wspólnych wędrówek była również Eucharystia, spotkania tematyczne , rozmowy o wierze, radość i dobra zabawa. To była II edycja obozu, która jak poprzednia zakończyła się pełnym sukcesem. Uczestnicy, choć zmęczeni, ale napełnieni duchem i dobrymi wspomnieniami, pełni szczęścia mogli powrócić do codziennych zajęć i planów na kolejną wyprawę.

Ks. Dawid Błażków sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl