loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Działalność

Zamknij wpis

Święto Młodych MGS POLSKA w Oświęcimiu

W dniach 15-18 sierpnia w Oświęcimiu odbędzie Ogólnopolskie Święto MGS Polska. Przedstawiciele młodzieżowych ruchów salezjańskich przyjadą pożegnać ks Bosko na zaskoczenie peregrynacji po naszej ojczyźnie. Będzie to doskonała okazja do uwielbienia Boga za dar charyzmatu salezjańskiego, okazja spotkani integracji i wspólnej radości.

Gdy Janek Bosko miał 9 lat we śnie zobaczył bijących się na podwórzu chłopców. Z wrodzonym sobie zapałem próbował ich rozdzielić, używając pięści i podnosząc głos. W tej chwili zobaczył jednak wspaniałego, jaśniejącego blaskiem mężczyznę, który powiedział Mu, iż nie jest to droga do przemiany owych łobuzów. Wskazał Mu tym samym na Piękną Panią, która pouczyła Go, iż nie siłą i krzykiem będzie pozyskiwał chłopców, lecz łagodnością i wyrozumiałością.

Całe życie późniejszego ks. Jana Bosko ucieleśniało ów sen, a Ty, który czytasz tę historię, również masz w nim swój udział. I Twoje i moje drogi w pewnym momencie życia przecięły się z drogami Jego duchowych synów i córek – Salezjanów i Salezjanek i od tego czasu możemy mieć pewność, że wśród dzieci, śniących się małemu Jankowi, byliśmy także i my.

Teraz ksiądz Bosko, w latach poprzedzających 200 lecie Jego urodzin, podróżuje po świecie, by spotkać tych, których Matka Boża wskazała Mu we śnie. Z Tobą i całą młodzieżą salezjańską Polski chce spotkać się między 15 a 17 sierpnia 2013 roku w Oświęcimiu.

 Tutaj znajdują sie wszytskie informacje.

Można też odwiedzić profil na Faceboku  

 

FILMOWE  ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl