loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Działalność

Zamknij wpis

Trójka w Krakowie

W dniach od 1 do 15 lipca w Krakowie odbyły się rekolekcje III stopnia OAZY, w których uczestniczyła młodzież salezjańska z terenu inspektorii pilskiej. W rekolekcjach prowadzonych przez ks. Adama Kiziuka SDB w sumie wzięły udział 33 osoby: 27 uczestników, 4 animatorów i 2 salezjanów.

Rekolekcje upłynęły pod hasłem Ecclesia Mater, Mater Ecclesiae. W ich trakcie, przez 15 dni, młodzież z pomocą Maryi starała się doświadczyć i skonfrontować z „Żywym Kościołem” – osobami prezentującymi różne charyzmaty i formy posługiwania w Kościele.
Bogaty program, oparty w dużej mierze na spotkaniu z Bogiem i Kościołem wypełniały również: codzienna Eucharystia, Liturgia Godzin, różaniec… Nie zabrakło również akcentów czysto integracyjnych i humorystycznych jak pogodne wieczory, wspólne świętowanie urodzin, agapa itp.
Trzeci stopień rekolekcji kończy tak zwaną „formacją uczestnika” – dlatego jako salezjanie już teraz życzymy młodzieży odkrywania w sobie powołania do posługi animatora w ruchu oazowym w charyzmacie salezjańskim.
kl. Arkadiusz Orzechowski SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl