loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Działalność

Zamknij wpis

Wakacje w klasztorze

Kim są salezjanie? Najlepiej się o tym przekonać żyjąc z nimi. W dniach 11-20 lipca 2013, dwóch chłopaków zechciało się o tym przekonać. Wzięli udział w akcji Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży „Wakacje w klasztorze”, która polegała na spędzeniu wakacji ze wspólnotą seminaryjną w Lądzie n. Wartą.

Maciejowi i Kamilowi towarzyszył dk. Mirek Chyza wraz ze współbraćmi obecnymi w tym czasie w seminarium.
Poprzez codzienną modlitwę, pracę i rekreację poznawali życie salezjanów księdza Bosko.

W czasie pracy, czy rekreacji zadawali mnóstwo pytań. Współbracia chętnie mówili o swoim powołaniu oraz spontanicznie w ciągu dnia mówili chłopakom „mini konferencje” na tematy duchowe, z historii zgromadzenia i udzielali rad na codzienne życie.

 Dzięki poznaniu charyzmatu salezjańskiego i przybliżeniu postaci świętego Jana Bosko młodzi wyjeżdżają z Lądu z miłymi przeżyciami – przynajmniej tak mówią - i uśmiechem na twarzy. Kto wie, może w przyszłości zasilą salezjańskie szeregi?

 W dniach 4-11 sierpnia 2013 będzie jeszcze jeden turnus takich radosnych wakacji i są jeszcze wolne miejsca. Poprowadzi go dk. Piotr Pączkowski. Zgłoszenia na salezjanin@gmail.com do 2 sierpnia.


Diakon Mirosław Chyza
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl