loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Działalność

Zamknij wpis

Wrażeń mnóstwo na półkolonii w Kawnicach

19 lipca br. w parafii Matki Bożej Pocieszenia w Kawnicach, zakończyły się półkolonie dla dzieci i młodzieży zorganizowane przez ks. Leszka Pałaca.

Czas wypoczynku trwał trzy tygodnie, wzięło w nim udział prawie 90 dzieci z parafii i nie tylko. Oprócz codziennego śpiewu, eucharystii i wspólnego śniadania, każdy dzień dostarczał niezapomnianych chwil.

Główną atrakcją w pierwszym tygodniu był wyjazd do Fabryki Wrażeń w Koninie, wycieczka do Bieniszewa zakończona ogniskiem i pieczeniem kiełbasek oraz wizyta w Państwowej Straży Pożarnej. Cały tydzień zwieńczył turniej w różnych konkurencjach na boisku kawnickim z półkoloniami z Lądu, które nas odwiedziły aby zapoznać się ze sobą i dobrze się bawić.

W drugim tygodniu półkolonii mieliśmy piękną słoneczną pogodę, więc był wypad nad jezioro do Ślesina aby popływać statkiem oraz w jeziorze. Pojechaliśmy zobaczyć lotnisko w Powidzu i samoloty transportowe Herkules i zapoznać się z pracą pilotów i obsługi naziemnej. Piątek kończący drugi tydzień wypoczynku, spędziliśmy w Lądzie, gdzie zaprzyjaźniona półkolonia lądzka przyjęła nas bardzo gościnnie i rywalizowaliśmy ze sobą podczas Dnia Sportu w sali sportowej i pomieszczeniach oratoryjnych.

Trzeci tydzień był najbardziej wyczekiwanym czasem. W jednym z dni pojechaliśmy do stolicy Polski – Warszawy, gdzie dzieci doskonale bawiły się w Centrum Nauki Kopernik oraz zwiedziły Stadion Narodowy. Uczestnicy bardzo dobrze wspominają również wyjazd do kina oraz lekcję historyczną w Muzeum Okręgowym w Gosławicach, gdzie największą atrakcją jest ponad 4-metrowa makieta Słonia leśnego - z odkrywki „Jóźwin” Kopalni Węgla Brunatnego „Konin”.

Podczas półkolonii organizowane były również spotkania związane z profilaktyką zdrowotną m.in. na temat zdrowego odżywiania, niebezpieczeństwa uzależnień czy ekologii. Miał miejsce również Kurs Pierwszej Pomocy przeprowadzony przez specjalistów ze szpitala z Konina.
Czas wypoczynku w Kawnicach, był czasem wspólnej modlitwy, śpiewu, (przebojem wakacyjnym na półkoloniach była piosenka o księdzu Bosko ułożona przez Annę Szymczak , wychowawcę i opiekuna jednej z grup), zabawy oraz wycieczek. Będzie on bardzo mile wspominany zarówno przez dzieci jak i przez wychowawców. Z niecierpliwością czekamy na kolejne półkolonie.

Wychowawcy: Małgorzata Siekiera, Weronika Cieślak.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl