Wtorek, 28 marca 2017 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Młodzież

Animatorzy SWE w Swobnicy

Podczas gdy większość osób spędzała czas w domu, w szkole, pracy około 30 animatorów SWE z całej Polski zjechało się od 15 do 19 listopada na dni skupienia do Swobnicy. Przewodniczył im ks. Darek Presnal.

Rekolekcje rozpoczęliśmy już w czwartek spotkaniem organizacyjnym i wprowadzeniem w temat, którzy brzmiał „Wiara rodzi się ze słyszenia”. Przez kolejne dwa dni po śniadaniu i modlitwach porannych mogliśmy m.in. słuchać konferencji księdza Pawła z Aleksandrowa, omawiać ważne sprawy pracując w kilkuosobowych grupkach, przeżywać nabożeństwo pokutne i dziękczynne, drogę krzyżową oraz Eucharystie, a także brać udział w forach animatorów czy przejść się na pobliski cmentarz. Nie zabrakło również chwili na osobistą refleksję, przemyślenia, rozmowy. Przez większość czasu towarzyszyło nam skupienie, cisza, zaduma. Mieliśmy okazję pograć w siatkówkę z młodzieżą z okolicy, a w sobotę bawiliśmy się na pogodnym wieczorze. Oczywiście nie mogło obyć się bez gry w mafię oraz tańczenia belgijki, ‘Que si, Que no’ itd. Niewątpliwie była to dobra integracja. Rekolekcje właściwie zakończyły się pasterką z soboty na niedzielę. Po śniadaniu każdy z uczestników z radością, pozytywną energią i spokojem w sercu wyruszył do swojego domu, swojej wspólnoty, aby móc z nową siłą stawić czoła przeciwnościom i podjąć nowe wyzwania.
Osobiście dziękuję wszystkim za wspólną modlitwę, rozmowy, zabawę. Był to pięknie spędzony czas, który miejmy nadzieję będzie owocował każdego dnia.

Anna Nadstazik (Salezjańska Grupa Medialna)

odsłon: 1413 | aktualizowano: 2012-11-26 12:14 |
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 9 os. ]