Wtorek, 28 marca 2017 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Młodzież

Premiera spektaklu NIEPOSŁUSZNY PROROK w Pile

Z inicjatywy Salezjańskiego Stowarzyszenia Wychowania Młodzieży, we wtorek, 13 listopada 2012 r., odbyła się w Pile premiera quasi-monodramu autorstwa ks. Adama Piekarzewskiego SDB, pt. „Nieposłuszny prorok”. 45-cio minutowe widowisko jest historią proroka Jonasza, posłanego do Niniwy, który ucieka przed głosem Boga. To opowieść o człowieku, który zmaga się z „własną historią”. Świat należy do ludzi, którzy mają odwagę marzyć i ryzykować, by móc spełnić swe marzenia. Jonasz ryzykować nie chciał… Nie chciał podjąć swojej „własnej historii”. Pan pomógł mu zrozumieć znaczenie wielu słów, których wcześniej nie rozumiał.

Prapremiera widowiska odbyła się w 2008 r. w Jerozolimie, w wersji anglojęzycznej, przygotowanej przez salezjanów-studentów z Polski, Włoch, Stanów Zjednoczonych, Japonii i Sri-Lanki. W polskiej odsłonie wykorzystaliśmy materiał muzyczny tamtego spektaklu. Trudu odegrania roli Jonasza podjął się maturzysta Liceum Salezjańskiego w Pile, Mateusz Wójcik, który perfekcyjnie opanował wielką ilość tekstu (trzeba zaznaczyć, że tylko on w przedstawieniu ma głos!). Role Niniwitów przypadły uczennicom liceum: Karolinie Kozickiej, Natalii Szettel i Małgorzacie Syrek. Nad obsługą efektów świetlnych, dymnych i dźwiękowych czuwał ECHOSOUND, w składzie: Mateusz Herbich i Oskar Żerkowski.

Przedstawienie grane było pięć razy w Oratorium im. bł. Piątki Poznańskiej w Pile, zawsze zakończone dużymi brawami i pozytywnymi komentarzami widzów. Z racji tego, że grupa teatralna wraz ze scenografią i całym osprzętem jest mobilna, mamy nadzieję zagrać „Nieposłusznego proroka” w różnych miejscach Piły i nie tylko!

odsłon: 1517 | aktualizowano: 2012-11-28 13:24 |
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 9 os. ]