Wtorek, 28 marca 2017 r. imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Światowe Dni Młodzieży

Symbole Światowych Dni Młodzieży w Rumi

8 grudnia w tradycji salezjańskiej świętujemy początek Oratorium Księdza Bosko. Cały Kościół obchodzi uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. A w Sanktuarium NMP Wspomożenia Wiernych w Rumi do tych dwóch okazji do świętowania doszła jeszcze jedna – gościliśmy tego dnia symbole Światowych Dni Młodzieży.

Przyjęcie symboli nastąpiło przed Mszą Świętą o godzinie 8.00. Przedstawiciele Szkół Salezjańskich z Rumi dokonali aktu duchowego przyjęcia symboli, po czym rozpoczęła się Msza Święta, podczas której ks. Andrzej Mimier w kazaniu wytłumaczył młodzieży, dlaczego obecność tych symboli jest tak ważna i warta prawdziwego przeżycia. W czasie kilkugodzinnej obecności symboli odbyło się kilka Mszy świętych, w czasie których młodzież z okolicznych szkół, dzieci, ale również i dorośli mieli okazję zatrzymać się i wspólnie modlić przy krzyżu i ikonie Matki Bożej Salus Populi Romani. Również w chwilach ciszy ludzie chętnie klękali przy symbolach na modlitwę i adorację. Ksiądz Henryk Boguszewski, który w tych dniach głosił rekolekcje parafialne, pomagał wiernym w dobrym przeżyciu tych momentów. 

Na koniec pobytu symboli w naszym Sanktuarium odbyła się Msza święta, w czasie której wszystkie wspomniane konteksty zostały docenione i uczczone. Obecni byli przedstawiciele różnych grup parafialnych, zwłaszcza młodzi. Po zakończonej Eucharystii nastąpiło pożegnanie Symboli, które z naszej parafii udały się do Redy, by również tam młodzi ludzie mogli się spotkać na czuwaniu. Przy okazji Ksiądz Proboszcz Kazimierz Chudzicki ogłosił, że nasze Sanktuarium otrzymało tytuł Kościoła Jubileuszowego z racji Roku Miłosierdzia, ogłoszonego przez Papieża Franciszka, co wiąże się ze specjalnymi odpustami. 

Kl. Rafał Chabowski SDB

odsłon: 609 | dodano: 2015-12-11 10:22 |
projektowanie stron www szczecin, branding, logo design © 2010 - 2017 - Wszelkie Prawa Zastrzeżone

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła Tel. 067 352 27 20; Fax 067 352 27 56, pcholewa@salezjanie.pl [ Online: 9 os. ]