loading...

XXIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Informacje

Zamknij wpis

Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny

Papież Franciszek ogłosił październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym, którego temat brzmi „Ochrzczeni i posłani: Kościół Chrystusa w misji na świecie”. Ma to związek z setną rocznicą opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego «Maximum illud», w którym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Z tej okazji w Kościele powstało wiele inicjatyw mających na celu wsparcie pracy misjonarzy poprzez modlitwę i pomoc materialną.

Jako Inspektoria Pilska zachęcamy do zaangażowania się w dzieła realizowane przez Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie lub podjęcie własnych inicjatyw mających na względzie misyjny aspekt posłannictwa salezjańskiego.

Szczególnie polecamy włączenie się w kampanię «Odważ się być dobrym» realizowaną wspólnie przez Salezjański Ośrodek Misyjny z Warszawy i Salezjański Wolontariat Misyjny – Młodzi Światu z Krakowa. Więcej informacji na temat tej akcji można zanleźć tutaj.

Ponadto, w czasie Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego, w parafiach, w oratoriach lub na lekcjach religii, można skorzystać z następujących form:

  • różaniec misyjny;
  • Adopcja na odległość;
  • animacja misyjna w szkole lub spotkanie z misjonarzem/wolontraiuszem misyjnym;
  • pokazy filmów o tematyce misyjnej (najnowsze, o pracy misyjnej ks. Pawła Kociołka SDB w Bangladeszu dostępne są na vod.tvp.pl);
  • zbiórka makulatury na misje.

ks. Krzysztof Tomeczkowski SDB
Delegat ds. Mediów i Animacji Misyjnej PLN
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl