loading...

Środa I tygodnia Wielkiego Postu | czytania na dziś

Imieniny: Kingi, Maryna, Tycjana

Informacje

Zamknij wpis

Nowa odsłona salezjańskiego biuletynu misyjnego Cagliero11

Wraz z początkiem roku 2021 Dykasterium ds. Misji Zgromadzenia Salezjańskiego rozpoczęło publikowanie odświeżonego biuletynu misyjnego Cagliero11.

Prezentując nową wersję biuletynu ks. Alfred Maravilla SDB, Radca Generalny ds. Misji, zauważył, że "Cagliero11, który odnowił się pod względem formy i treści, ma na celu wyłącznie to, by stał się środkiem animacji misyjnej wspólnoty salezjańskiej i członków Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej". Nowością jest również to, iż przez trzy kolejne numery uwaga odbiorców będzie skupiona na jednym kontynencie, ukazując różne formy pracy misyjnej.

Ponadto, od lutego br., w nowym cyklu pod nazwą "CaglieroLIFE", w serwisie YouTube oraz na Facebooku, będą publikowane minutowe filmiki przybliżające tematykę lub myśl związaną z salezjańską intencją danego miesiąca.

Biuletyn ukazuje się od 11 stycznia 2009 roku. Jego pomysłodawca, ówczesny Radca ds. Misji ks. Václav Klement SDB, mówił, że "poprzez 'Cagliero11' chcemy dotrzeć do wszystkich wspólnot salezjańskich na świecie, aby przypomnieć, przynajmniej raz w miesiącu, o modlitwie za wszystkich misjonarzy 'ad gentes' i w tym samym czasie przypomnieć ich, i przypomnieć nam, że wszyscy jesteśmy wezwani do bycia 'misjonarzami młodzieży'". 

Nazwa "Cagliero11" przywołuje ks. Jana Cagliero (1838-1926), który przewodził pierwszej wyprawie misyjnej; ta oficjalnie wyruszyła z włoskiej Genui do Patagonii (Argentyna) 11 listopada 1875 roku.

Wszystkich pragnących wesprzeć misje salezjańskie zapraszamy do odwiedzenia strony www Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego w Warszawie.

Red./InfoANS
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl