loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Drugi dzień spotkania Dyrektorów w Sypniewie - cz. 1

Drugi dzień spotkania formacyjnego dyrektorów wspólnot zakonnych Inspektorii św. Wojciecha rozpoczął się eucharystią i jutrznią odprawioną w kościele parafialnym. Mszy św. przewodniczył wikariusz inspektora ks. Jarosław Pizoń, który wygłosił również okolicznościową homilię.

Po śniadaniu i kawie przystąpiono do realizacji kolejnych punktów spotkania. Tę część rozpoczęło wspólnotowe odmówienie „Godziny czytań”. Następnie ks. wikariusz Jarosław Pizoń przedstawił kilka zagadnień związanych z animacją wspólnot lokalnych przez dyrektorów. Po nim w bloku formacyjnym głos zabrał ks. Ryszard Sadowski, rektor WSD TS w Lądzie. Omówił sprawę nowych inicjatyw podjętych w formacji seminaryjnej (studium pedagogiki, warsztaty z zagadnień dojrzewania emocjonalnego, praktyki pedagogiczne i wakacyjne) i zachęcił wspólnoty z naszej inspektorii do współpracy i modlitwy w intencji seminarium.

W ramach spraw związanych z duszpasterstwem młodzieżowym jako pierwszy głos zabrał ks. Wiesław Psionka, delegat księdza inspektora ds. duszpasterstwa młodzieżowego. Przedstawił pokrótce propozycje tej agendy inspektoratu na rok szkolny 2011-2012. Ksiądz Dariusz Gojko, inspektorialny duszpasterz powołań wypowiedział się na temat spotkań powołaniowych (weekendy z ks. Bosko, dzień otwarty w seminarium w Lądzie, rekolekcje powołaniowe). Po tych wystąpieniach kilka dopowiedzeń o tendencjach w duszpasterstwie młodzieżowym i powołaniowym w wymiarze całego zgromadzenia przedstawił ks. inspektor Marek Chmielewski. Następnie ogłoszono przerwę w obradach.

ks. Jarosław Wąsowicz SDB

 

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl