loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Salezjanie

Zamknij wpis

Euro Fan Zone w WSDTS w Krakowie


Piątek, 8 czerwca 2012, godzina 18.00. Moment, na który czekali wszyscy Polacy. Są. Wychodzą nasi. Biało-czerwoni. Zwarci i gotowi zmierzyć się w pierwszym meczu Mistrzostw Europy przeciwko Grekom. Prawie 60 tysięcy widzów na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Miliony przed telewizorami w domach, pubach, strefach kibica. W sali TV w naszym domu rekordowa frekwencja. Chyba jeszcze nigdy nie oglądaliśmy tak licznie żadnego wydarzenia sportowego.
Sala telewizyjna w seminarium przybrała narodowe barwy. Szaliki, flagi i plakaty ozdobiły jej ściany i meble, tworząc klimat idealny do śledzenia losów polskiej reprezentacji podczas Euro 2012. Za całe zamieszanie odpowiadają: duktor sportowy – Paweł Wątor, duktor kulturalny – Piotrek Seroczyński oraz „szef szefów” – Paweł Centnar. Chłopaki postarali się nie tylko o wygląd Sali, ale też o zaplecze gastronomiczne na czas meczu Polska – Grecja. Lody na pewno się przydały, bo atmosfera już na kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem była naprawdę gorąca.
Od początku staraliśmy się „na odległość” pomóc Biało-Czerwonym. Nienagannie zaśpiewaliśmy hymn narodowy, a w czasie meczu co chwila skandowane były tradycyjne kibicowskie hity. Na czele naszego „młyna” niepodzielnie rządził Krzysiek Tylutki. Eksplozja radości nastąpiła w 17 minucie po golu Roberta Lewandowskiego. Dobre humory utrzymały się do przerwy. Jak było potem – chyba każdy wie. Rzut karny obroniony przez rezerwowego bramkarza dał sporo do myślenia: okazało się, że Tytoń nie zawsze szkodzi Na pewno dawno nie oglądaliśmy takiego spotkania, w którym byłoby tyle wzlotów i upadków. Gorąco było do samego końca. Na tablicy chętni zapisać mogli swoje typy wyniku. Remisu 1:1 nikt nie przewidział. O tym, jakie znaczenie ma dla nas ta sportowa impreza, najlepiej świadczy fakt, że na meczu obecni byli nawet ci, którzy z reguły do oglądania futbolu się nie garną. A to dopiero początek Euro! Strefa kibica będzie na Tynieckiej 39 przynajmniej do wakacji. Oczywiście cały czas wspieramy modlitwą naszych reprezentantów!
Czarny SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl