loading...

Piątek XII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Tomasza Apostoła | czytania na dziś

Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Salezjanie

Zamknij wpis

Gaudeamus igitur

Ja was wysłałem żąć to, nad czym wyście się nie natrudzili. Inni się natrudzili, a w ich trud wyście weszli”. Tymi słowami rozpoczęła się Inauguracja nowego roku akademickiego w naszym lądzkim klasztorze.

Pierwszym punktem programu inauguracji była uroczysta msza święta, której przewodniczył Radca Generalny ks. dr Marek Chrzan SDB. Po Eucharystii, na sali opackiej zostało odśpiewane radosne Gaude Mater Polonia, po którym słowa powitania wygłosił ks. dr Ryszard Sadowski Rektor WSD TS w Lądzie. Wykłady inauguracyjne wygłosili między innymi: ks. dr J. Nowiński nt. „ Wspólnota i jej dom”, ks. dr J. Wąsowicz nt. „ Dzieła prowadzone w Lądzie”, ks. Rektor nt. „ Salezjanie z Lądu dla społeczności lokalnej.

Gościem honorowym był Krzysztof Zanussi, który w tych dniach jest gospodarzem tzw.”Tryptyku Lądzkiego”. Po wykładach inauguracyjnych nastąpiła immatrykulacja alumnów I-go roku, czyli włączenie w grono studentów, podczas której ks. Radca wręczył im indeksy WSD TS. Całość spotkania zakończono utworem Gaudeamus igitur, po którym zaproszeni goście udali się na uroczysty obiad.

kl. Rafał Wąsik sdb

za: www.wsdts.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl