loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Jerozolima: Obrona bakalaureatu dk. Adama Piekarzewskiego

Dnia 31 maja w auli jerozolimskiego kampusu Papieskiego Uniwersytetu Salezjańskiego odbyła się publiczna obrona bakalaureatu dk. Adama Piekarzewskiego SDB. Komisja w składzie: ks. Roberto Spataro SDB (kierownik sekcji jerozolimskiej), ks. William Russell MAfr (promotor) i ks. Biju Michael SDB (recenzent), z zaciekawieniem wysłuchała prezentacji pracy pt. „The sanctity of human life in the context of God’s creation and redemption of the world” (Świętość życia ludzkiego w kontekście Bożego stworzenia i odkupienia świata).

Następnie członkowie komisji odnieśli się do pracy oraz do prezentacji i przedstawili swoje pytania: o zagrożenie życia ludzkiego wskutek współczesnego kryzysu ekologicznego, o roli cnót teologalnych jako podstaw wszelkich działań na rzecz obrony życia oraz o motyw życia w Ewangelii Św. Jana. Diakon Adam udzielił wyczerpujących odpowiedzi, co tylko utwierdziło komisję w opinii opartej na fachowości pracy pisemnej, po lekturze której sam promotor nie miał słów uznania, a recenzent wprost zachęcił do dalszych studiów i publikacji w dziedzinie tak bliskiej studentowi. Przewodniczący komisji, podkreślając zaangażowanie wychowawczo-pastoralne Adama w sprawę obrony i promocji świętości życia w Apostolacie „Młodzi dla życia,” w imieniu władz Papieskiej Uczelni ogłosił wyniki egzaminu: summa cum laude! Gratulujmy Adamowi tak efektownego zwieńczenia czteroletnich studiów w Jerozolimie i życzymy równie owocnej pracy na niwie wychowawczo-duszpasterskiej po powrocie do naszej Inspektorii. 

25 czerwca w Kościele pw. Św. Jana Bosko w Szczecinie diakon Adam przyjmie święcenia kapłańskie z rąk Ks. Abpa Andrzeja Dzięgi, Otoczmy go naszą braterską modlitwą!

kl. Szymon Kasprzak SDB

 

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl