loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Salezjanie

Zamknij wpis

Jubileusz 25 i 50 – lecia kapłaństwa

Tradycyjnie już, w Święto Matki Kościoła, 13 czerwca 2011 r., przybyli do Lądu Jubilaci, wdzięczni Bogu za 25 i 50 lat kapłaństwa. Duszpasterstwo młodych, w różnych kontekstach geopolitycznych, służba Kościołowi i codzienna wierność  księdzu Bosko stanowią wielką i bogatą kartę historii każdego z Czcigodnych Jubilatów oraz całego Zgromadzenia Salezjańskiego.

Oto ONI…

Złoci Jubilaci:

Ks. Henryk Jendryczka, Ks. Stefan Kieliński, Ks. Tadeusz Kujawa, Ks. Henryk Sak, Ks. Bogdan Wegnerowski

Srebrni Jubilaci:

Ks. Zygmunt Grochowiak, Ks. Waldemar Grzelec, Ks. Ryszard Józwiak, Ks. Józef Konwerski, Ks. Krzysztof Lis, Ks. Krzysztof Oleszkiewicz, Ks. Janusz Sikora.

Centrum jubileuszowego spotkania była Eucharystia sprawowana pod przewodnictwem Ks. Inspektora Sławomira Łubiana z Warszawy z okolicznościowym słowem Ks. Inspektora Marka Chmielewskiego z Piły. Udział w paschalnym misterium Chrystusa oraz piękna oprawa muzyczna pozwoliły na głębokie doświadczenie powrotu do źródeł Bożego wybrania – daru i tajemnicy. To przecież tu, we wnętrzu lądzkiej świątyni, 25 i 50 lat temu, „wszystko się zaczęło…”.

Na zakończenie Mszy Świętej, w ramach upominku, Jubilaci otrzymali błogosławieństwa papieskie, a w imieniu obdarowanych zabrał głos Ks. Tadeusz Kujawa. Z dużą dozą humoru i swady podziękował za wspólne świętowanie.

Przedłużeniem liturgicznego stołu był wspólny obiad i braterska kawa wraz z żywymi wspomnieniami przeszłości.

Takie dni, jak lądzkie dziękczynienie, są ważne przede wszystkim ze względu na Jubilatów, ale również w trosce o umocnienie w powołaniu naszych młodszych braci, którzy w tym urokliwym miejscu przeżywają swój czas formacji postnowicjackiej. 

Za przygotowanie uroczystości i wielkie salezjańskie serce, w imieniu gości, dziękuję całej Wspólnocie św. Bernarda. 

 Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl