loading...

Wtorek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Kamila de Lellis, św. Henryka | czytania na dziś

Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Salezjanie

Zamknij wpis

Jubileusz 50-lecia profesji zakonnej i 40 lat kapłaństwa

Ks. Stanisław Wontka obchodził jubileusz 50-lecia profesji zakonnej i 40 lat kapłaństwa w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Rumi.
Uroczystość miała miejsce podczas mszy św. o godzinie 12.30 w dniu 8 lipca 2012 roku.

Profesję zakonną (czyli śluby posłuszeństwa, ubóstwa i czystości) złożył jubilat po zakończeniu rocznego nowicjatu w Czerwińsku nad Wisłą 2 sierpnia 1962 roku. Wcześniej uczył się dwa lata w Niższym Seminarium Duchownym (szkoła średnia). Po złożeniu ślubów rozpoczęła się dalsza formacja postnowcjacka wraz ze studiami filozoficznymi. Następnie był czas na asystencję i teologię (4 lata).

Formacja do kapłaństwa w Towarzystwie Salezjańskim zakończyła się przyjęciem święceń prezbiteratu (kapłaństwa II stopnia) w dniu 13 czerwca 1972 roku w Lądzie nad Wartą. A w tym roku obchodzimy 40 rocznicę tego wydarzenia.

Na uroczystości przybyli ks. Tadeusz Krupa profesor jeszcze z czasów nowicjackich naszego Jubilata, ks. dr Zenon Klawikowski SDB, ks. Marek Michalak, delegacje III Zakonu św. Franciszka z Wejherowa i Rumi, Żywego Różańca i inni reprezentanci Wspólnoty Wychowawczo-Duszpasterskiej, oraz rodzone siostry ks. Stanisława.

Chór Cecylia uświetnił uroczystą liturgię, której przewodniczył Jubilat w gronie Współbraci.

Aktualnie ks. Stanisław animuje wspólnotę Żywego Różańca, III Zakonu św. Franciszka, posługuje w konfesjonale salezjanom i innym osobom duchownym i zakonnym. Regularnie można Go zastać w konfesjonale w kościele św. Krzyża w Rumi.

Serdecznie dziękuję, tym wszystkim, którzy zaangażowali się i uczestniczyli w uroczystości, jak również podjęli przybyłych gości.


za: www.rumiakrzyz.pl

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl