loading...

XVIII Niedziela okresu zwykłego | Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża | czytania na dziś

Imieniny: Klary, Romana, Rozyny

Salezjanie

Zamknij wpis

Kolarskie zmagania DON QNY

Każdy wie, że pasją księdza Bartłomieja Przybylskiego jest kolarstwo i gdy nie ma już obowiązków w szkole i na parafii to wsiada na rower i trenuje na okolicznych szosach Debrzna i okolic. Skuteczność swoich treningów od czasu do czasu sprawdza na zawodach kolarskich. 

Dlatego też 25 sierpnia ksiądz Bartek wziął udział w kolejnej edycji wyścigu w Świeciu o pięknej nazwie "Mocni w wierze na rowerze". Rywalizacja odbywała się na czas, na dystansie 6 km.

Ksiądz Bartek jako „mocny wierze na rowerze”, na 16 startujących w swojej kategorii mężczyzn [od 16 do 39 roku życia] - zajął 2 miejsce wykręcając czas 08:28,51.

Po wyścigu tak skomentował swój start: - Liczyłem na 4 lub 5 miejsce z tego względu, że ten start był dla mnie startem sprawdzającym moje dotychczasowe przygotowania do Mistrzostw Piły w dniu 15 września, na które się wybieram. Ten start miał mi pokazać nad czym mam jeszcze popracować. No i zaskoczyłem się.

W dniu 15.09 ks. Bartłomiej wraz z grupą 5 uczniów z gimnazjum w Debrznie, których uczy religii wyjechali na Mistrzostwa Piły w kolarstwie. W rezultacie zajął 4 miejsce w kategorii M20 a w kategorii open zajął 18 miejsce na   101 startujących. Zwycięska okazała się drużyna kibiców jaka towarzyszyła mu na trasie, którzy tak go wspomagali, że na odcinku wyścigu z ograniczeniem prędkości do 40 km/h ksiądz Bartek przejechał z prędkością 62 km/h. Można? Salezjanie potrafią ;)
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl