loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Kolęda w WSDTS w Krakowie

W dniu 6 stycznia br. w naszym domu seminaryjnym miała miejsce tradycyjna Kolęda. Punktem kulminacyjnym uroczystości była wspólnotowa Eucharystia, której przewodniczył wikariusz Krakowskiej Inspektorii Salezjanów, ks. Adam Paszek. Skierował on także do nas Słowo Boże. Po Mszy świętej udaliśmy się w dwóch grupach, by poświęcić nasze pokoje, jak również pomieszczenia, w których gromadzimy się jako wspólnota oraz studiujemy. 

Radosnemu przejściu towarzyszył śpiew kolęd, jak i unoszący się dym kadzideł, który na pewno jeszcze przez jakiś czas będzie dla nas przypomnieniem dnia Chrystusowego Objawienia. 

W dzisiejszej homilii Ksiądz Wikariusz zwrócił uwagę na to, jak dzisiejsza uroczystość pięknie wpisuje się w cały rok liturgiczny. Zapoczątkowuje ona serię istotnych wydarzeń w ziemskim życiu Jezusa takich jak Chrzest czy znak w Kanie Galilejskiej, podczas których objawia się stopniowo i coraz bardziej światu, uczniom i Apostołom. Poza tym ksiądz Adam przypomniał o tym, że koniecznym jest, abyśmy wychodzili wciąż z hałaśliwego Jeruzalem, które zabija proroków, a kierowali swoją uwagę na ciche i spokojne Betlejem i tam kontemplowali w skrytości serca wielkie Boże tajemnice, a przede wszystkim tajemnicę Bożego Wcielenia.

Inną istotną rzeczą w tym dniu ma być także nasza pamięć i modlitwa za sprawy misyjne. Na koniec usłyszeliśmy kilka słów o tym, kim jest mędrzec. Jest to taki człowiek, który odkrywa gwiazdę, która wiedzie do Jezusa, który odkrywa rzeczy dobre, pochyla się nad prawdą, a wręcz upada przed nią na kolana. Istotnym jest pytanie, czy i jak odnajdujemy siebie w postaci mędrca, czy potrafimy tak jak on upaść na kolana w postawie pokory i kontemplacji.

kl. Dawid Błażków sdb

 

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl