loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

List z okazji uroczystości św. Jana Bosko

Z okazji uroczystości naszego Założyciela – św. Jana Bosko, pragniemy złożyć w całej Rodzinie Salezjańskiej życzenia. Niech nasz święty Patron towarzyszy nam każdego dnia, w pracy i modlitwie, i niech wyprasza dla Wszystkich potrzebne łaski od Pana Boga. Byśmy mogli razem , kiedyś przechadzać się po salezjańskich ogrodach w niebie.

Poniżej publikujemy list ks. Generała z okazji uroczystości ks. Bosko.

Drodzy Współbracia,
zbliżamy się do Dwusetnej rocznicy urodzin Księdza Bosko, którą przeżywać będziemy dnia 16 sierpnia 2015 r. Będzie to wielkie wydarzenie dla nas, dla całej Rodziny Salezjańskiej i całego Ruchu salezjańskiego, które jednak wymaga intensywnej i głębokiej drogi przygotowania, aby było owocne dla nas wszystkich, dla Kościoła, młodzieży i społeczeństwa. 
Kapituła Generalna XXVI, obierając za temat motto Księdza Bosko „Da mihi animas, cetera tolle” i biorąc za podstawę prace pięciu grup tematycznych „Powrócić do Księdza Bosko”, zwróciła naszą uwagę również na dwusetną rocznicę jego urodzin. W liście zapowiadającym KG26 napisałem: «Czyniąc naszym motto „Da mihi animas, cetera tolle” , chcemy przyjąć duchowy i apostolski program Księdza Bosko oraz podstawę jego wytrwałego działania na „chwałę Bożą i dla zbawienia dusz”. W ten sposób będziemy mogli odnaleźć źródło naszego charyzmatu, cel naszego posłannictwa i przyszłość naszego Zgromadzenia» (DRG 394, s. 6).
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl