loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Na Niepokalaną – posługa akolitatu

W dniu 8 grudnia 2011 r., w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny, 16 współbraci ze wspólnoty WSDTS w Krakowie otrzymało posługę akolitatu. Uroczystej Mszy św. przewodniczył i posługi udzielił inspektor Krakowskiej Inspektorii Salezjanów, ks. Dariusz Bartocha. Obchody uroczystości zaszczycił swoją obecnością ksiądz Sławomir Łubian, przełożony Inspektorii Warszawskiej, który podczas Mszy św. wygłosił homilię.

W swoim kazaniu ksiądz inspektor zwrócił uwagę na wielowymiarowy charakter Eucharystii, w sprawowaniu której akolita pomaga kapłanom i diakonom. Bardzo mocno podkreślił też, że mamy tworzyć wspólnotę z Bogiem na wzór wspólnoty istniejącej między Osobami Trójcy Świętej. Ta wspólnota z Bogiem najczęściej z powodu grzechu jest przez nas zrywana. Wzorem doskonałym budowania jedności z Bogiem jest niewątpliwie Maryja Niepokalanie Poczęta, posłuszna Bogu aż po Krzyż Jego Syna.

Wśród gości w kaplicy seminaryjnej modlitwą nowo ustanowionych akolitów wspierały również osoby, które na co dzień pracą posługują w naszym Seminarium, m.in. pan prof. Adam Korzeniowski, wykładowca muzyki sakralnej, panie zatrudnione w naszej bibliotece, a także przedstawiciele Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego. Po Eucharystii chór Seminaryjny pod dyrekcją pana Andrzeja Korzeniowskiego wykonał 3 pieśni maryjne. Obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny i ustanowienia akolitów zakończył obiad w seminaryjnej jadalni.

 Leonard Szewczyk SDB

za: www.losiowka.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl