loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Najmłodsi na rekolekcjach

Na przełomie maja i czerwca grupa ok. 30 księży salezjanów od pierwszego do piątego roku kapłaństwa (tzw. kwinkweniści) przeżywała swoje doroczne rekolekcje w Dębkach nad morzem. Rekolekcje wygłosił ks. dr Piotr Przesmycki, salezjanin z Łodzi.

Tematów było wiele… Ks. Piotr dotykał różnych spraw, osób i miejsc, zawsze mocno osadzonych w naszej codziennej rzeczywistości. Mówił o kapłaństwie, wspólnocie, życiu ślubami zakonnymi – z humorem, dystansem, bez narzucania czegokolwiek, a my – z pokorą kury – wydziobywaliśmy różne cenne myśli jak ziarna rzucone na drogę pod nasze nogi.

W niedalekim Żarnowcu od XIII w. znajduje się klasztor sióstr, w którym niemal nieprzerwanie toczy się życie zakonne. Od II wojny światowej znów żyją tu siostry benedyktynki, u których mieliśmy możliwość odprawić Mszę świętą i spotkać się przy kawie. Niezwykła atmosfera tego miejsca sprzyja wyciszeniu, a przez ciepło i gościnność zaprasza do kolejnych odwiedzin.

Piękne miejsce sprzyjało rozmyślaniom. Ośrodek księży zmartwychwstańców jest znany od lat różnym grupom duchownych i świeckich jako znakomite miejsce na rekolekcje. Bliskość morza, nie najgorsza pogoda, spokój przed rozpoczęciem sezonu turystycznego, ujście rzeki Piaśnicy – tworzą wspaniały klimat.

ks. Michał Mejer sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl