loading...

XXIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Salezjanie

Zamknij wpis

Nowicjat: Rodzinne Święto

29 i 30 grudnia 2012 r. rodzice i rodzeństwo nowicjuszy salezjańskich przybyli do Kutna -Woźniakowa. Zostali serdecznie przyjęci w nowicjacie. Serca rodziców rosły w dumę ze swych dzieci, które ich godnie podjęły po kilku miesiącach rozłąki. 

Goście parzyli z uznaniem jak to się stało, że ich dorosłe pociechy przemieniły się w aktorów przedstawiających „Nowicjackie jasełka”, w zgraną orkiestrę dętą i chór męski. 

Spostkanie było urozmaicone w swojej formie. Prócz wyżej wyliczonych atrakcji przeplatały się  chwile serdecznej rodzinnej pogawędki, skupionej i szczerej modlitwy oraz wesołej spontanicznej salezjańskiej radości. Nie zabrakło łamania się opłatkiem i składania życzeń najbliższym.

Gdy nadszedł czas rozjazdu, po wspólnej Eucharystii celebrowanej przez ks. Magistra nowicjatu, ks. Adama Homoncika w dzień Świętej Rodziny i po obiedzie spożytym razem ze wspólnotą salezjanów z Kutna Woźniakowa długi czas wszyscy stali w kole, odsuwając w czasie moment rozjazdu.

now. Damian Mackiewicz
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl