loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Ostatnie podziękowanie ks. Leszkowi

Jeden z internautów napisał, że jego obecność na pogrzebie była wyrazem podziękowania za pracę ks. Lesława Głuchowskiego

I przyjechali dziękować. Tłumy. Z Główczyc, Lubrzy, Dębna, Nowogródka Pomorskiego i z Piły… Nowy kościół św. Jana Bosko chyba nie widział jeszcze takich tłumów. Ludzie ledwo co się mieścili. I tak ostatnie pożegnanie zamieniło się w ostatnie podziękowanie.

Sobota, 4 lutego. Południe. Mimo mrozu i chłody wewnątrz kościoła wierni z różnych zakątków Polski modlą się za duszę śp. księdza Lesława Głuchowskiego. Początek Eucharystii kończy trzydniowe czuwanie różańcowe. Mszy pogrzebowej przewodniczy JE bp Krzysztof Zadarko – reprezentował on ordynariusza diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej ks. bpa Edwarda Dajczaka. Przy biskupie – salezjańscy diakoni, a prezbiterium i pierwsze kilka ławek wypełniają kapłani: współbracia salezjanie, jak i księża diecezjalni. Homilię wygłasza ks. Waldemar Łachut – od zeszłego roku jest proboszczem i dyrektorem w rumskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

 

Po Eucharystii przyszedł czas na przemówienia. Swoje podziękowanie i wspomnienie skierował inspektor prowincji pilskiej ks. Marek Chmielewski. Mówił o jednej pękniętej gałęzi w drzewie Rodziny Salezjańskiej. Nie mogło również zabraknąć słowa proboszcza parafii Jana Bosko, ks. Jerzego Worka. Było to słowo przerwane chwilą wzruszenia…

 

Ostatnim aktem podziękowania było odprowadzenie ciała śp. ks. Lesława na cmentarz komunalny. Został pochowany przy współbraciach – w grobowcu salezjańskim.
Niech modlitwa dziękczynienia za dar życia ks. Głuchowskiego nieustanie wybrzmiewa! A okazją do tego będą msze święte gregoriańskie, odprawiane w parafii św. Jana Bosko w Pile o godzinie 18 od 1 lutego do 1 marca oraz od 1 kwietnia do 1 maja i od 1 do 30 czerwca 2012.

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl