loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Salezjanie

Zamknij wpis

Pierwszy dzień spotkania Dyrektorów dobiegł końca

Uroczystą mszą św., odprawioną w kościele pod wezwaniem Narodzenia Matki Bożej przewodnictwem ks. Inspektora Marka Chmielewskiego, rozpoczęło się pierwsze powakacyjne spotkanie formacyjne dyrektorów wspólnot lokalnych. Tradycyjnie wzięli w nim także udział odpowiedzialni za animację poszczególnych sektorów naszej Inspektorii.

Po zakończeniu eucharystii rozpoczął się pierwszy blok programowy w „Centrum Activ”, gdzie zakwaterowani byli wszyscy uczestnicy spotkania. Ksiądz Inspektor otwierając obrady dokonał wprowadzenia w tematykę spotkania i prezentacji jego programu. Następnie głos zabrał ks. Wiesław Kondratowicz, Dyrektor Ośrodka Terapii Uzależnień w Kowalewie (diecezja kaliska), który podzielił się swoim doświadczeniem pracy nad trzeźwieniem księży. W pierwszej części spotkania ks. Wiesław podzielił się ogólnymi wiadomościami związanymi z problematyką choroby alkoholowej i innych uzależnień. W części popołudniowej zaś, po objedzie i rekreacji, zajął się konkretnie problemem uzależnień w środowisku duchownych. Podzielił się wiadomościami na temat statystyki problemu w środowisku kapłańskim. Dużym wyzwaniem staje się także odpowiednia terapia psychologiczna kleryków, którzy kwalifikują się do grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików (DDA). Spotkanie z ks. Kondratowiczem zakończyły pytania skierowane do niego przez współbraci, w jaki sposób najbardziej efektywnie pomóc tym, którzy borykają się z problemem alkoholowym.

Po przerwie kawowej ks. Inspektor Marek Chmielewski zaprezentował księżom dyrektorom wszystkie aktualne sprawy związane z funkcjonowaniem naszej inspektorii i zachęcił księży dyrektorów do zrelacjonowania ich współbraciom we swoich wspólnotach lokalnych.

Pierwszy dzień zakończyła wspólna modlitwa nieszporami. Podczas słówka ks. Inspektor zaprezentował współbraciom najnowszą publikację o Słudze Bożym ks. Franciszku Miśce, z prośbą o propagowanie tej postaci w naszych środowiskach. Następnie w ramach kolacji odbyło się wspólnotowe spotkanie na grillu.

ks. Jarosław Wąsowicz SDB

Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl