loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Salezjanie

Zamknij wpis

Piłkarskie emocje już na trzy dni przed EURO 2012


Nie było łatwo, ale Salezjanie znowu okazali się górą. W tegorocznym finale Ligi Seminaryjnej pokonali drużynę WSD Diecezji Krakowskiej 5:0 (1:0). Obronili tym samym mistrzowski tytuł wywalczony przed rokiem. Spotkanie rozegrano we wtorek, 5 czerwca na stadionie K.S. Nadwiślan.

Mecz finałowy tegorocznej edycji Krakowskiej Ligi Seminaryjnej był drugim w tym sezonie spotkaniem pomiędzy drużynami salezjanów oraz archidiecezjalnym WSD. Mecz grupowy rozegrany na jesieni również zakończył się zwycięstwem drużyny z Łosiówki. Dla alumnów z Podzamcza była to zatem okazja do rewanżu. I to oni nieco lepiej zaczęli to spotkanie.
Pierwsze minuty przebiegały pod znakiem walki w środku pola, ale w grze obu drużyn widać było sporo nerwowości. Stąd sporo strat i niecelnych podań. Jedna z groźniejszych akcji WSD Kraków mogła zakończyć się golem, ale w sytuacji sam na sam genialną interwencją popisał się Dawid Błażków, który w sobie tylko wiadomy sposób obronił strzał, po którym piłka niechybnie zmierzała do bramki. Mówiąc wprost - wziął ją na klatę. Dosłownie. Potem do głosu doszli „biało-zieloni”. Kilka groźnych akcji przeprowadził lewą stroną Piotrek Seroczyński, ale trochę mu tego dnia brakowało szczęścia. Wreszcie w 30 minucie salezjanie objęli prowadzenie. Piłkę spadającą w okolicy 16 metra przyjął Paweł Wątor. Dobrze przymierzył i mocnym uderzeniem dał salezjanom nie tylko jednobramkową zaliczkę, ale i moment oddechu i spokoju przed drugą połową.
Druga połowa spotkania rozpoczęła się podobnie jak pierwsza. Najpierw zaatakowali reprezentanci WSD Kraków, ale odpowiedź salezjanów była szybka i skuteczna. Dwie bramki strzelone przez Franka Janygę oraz Krzyśka Cepila między 57 a 60 minutą właściwie rozstrzygnęły losy spotkania. Od tej pory tempo meczu nieco osłabło, a salezjanie do końca kontrolowali przebieg gry. Nic zatem dziwnego, że w końcówce meczu padły jeszcze dwa gole, oba autorstwa najwyższego w drużynie Don Bosco napastnika – Krzyśka Cepila, który nie tylko skompletował w ten sposób klasycznego hat-tricka, ale również umocnił się na pozycji króla strzelców tej edycji Ligi. Zakończył rozgrywki z bilansem 11 strzelonych goli. Co ciekawe, z takim właśnie numerem na koszulce występował w swoich meczach. Po otrzymaniu pamiątkowej statuetki najskuteczniejszy zawodnik podziękował całej drużynie za jej wkład w jego osobiste osiągnięcie. Gablota trofeów zwycięskiej drużyny powiększyła się zatem o kolejną pamiątkę, a przechodni puchar im. ks. kard. S. Dziwisza przez następny rok będzie bezpiecznie czekał przy Tynieckiej 39.
Czarny SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl