loading...

XIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu | czytania na dziś

Imieniny: Brunona, Jana, Wery

Salezjanie

Zamknij wpis

Pod płaszczem Księdza Bosko - śluby wieczyste trzech młodych salezjanów

W dniu 22 czerwca trzech naszych współbraci, tj. Dariusz Dąbrowski, Jarosław Stasiński i Krzysztof Tylutki złożyło wieczystą profesję zakonną w Zgromadzeniu Salezjańskim. Uroczystość miała miejsce o godzinie 17.00 w kaplicy WSDTS w Krakowie.

Mszy przewodniczył, Słowo Boże wygłosił i śluby na swoje ręce przyjął ks. Sławomir Łubian, przełożony warszawskiej inspektorii salezjanów. Uroczystość zgromadziła wielu gości, przede wszystkim rodziców i rodzeństwo profesów. Wśród gości byli obecni m.in. ks. Andrzej Wujek, wikariusz inspektorii warszawskiej, ks. Jarosław Pizoń, wikariusz inspektorii pilskiej i ks. Ryszard Sadowski, rektor WSDTS w Lądzie nad Wartą.

W swoim Słowie ksiądz inspektor podkreślił, że po to, aby naśladować w pełni Księdza Bosko, nie wystarczy chwycić się jego płaszcza jedną ręką, podczas gdy drugą łapiemy się innych rzeczy. Tymczasem potrzeba, abyśmy my salezjanie weszli pod jego płaszcz i spod niego nie wychodzili.

Na zakończenie Mszy św. podziękowania w imieniu wszystkich profesów złożył Darek Dąbrowski. Po Mszy wszyscy uczestnicy udali się na seminaryjny refektarz na uroczystą kolację.

Leonard Szewczyk SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl