loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Pożegnanie diakonów

Dzień 21 lutego br. był we wspólnocie WSDTS w Krakowie  szczególną okazją uczczenia naszych współbraci diakonów. Po czasie wypełnionym wykładami i próbami do Misterium Męki Pańskiej zebraliśmy się wspólnie wieczorem, by kolacją zainicjować ich pożegnanie. 

Po posiłku rozpoczęła się główna część wieczoru, tzw. „Gala Mirków 2012”, którą przygotował i poprowadził kurs V. Jej preludium stanowiło wręczenie przez księdza wikariusza Dariusza Kozłowskiego prezentów dwóm współbraciom młodszym – Mirosławom – solenizantom miesiąca lutego. Ich też zadaniem było wręczanie dyplomów oraz sprawowanie pieczy nad laureatami diakonami. Na całą galę złożyło się dziesięć kategorii zgodnie z liczbą naszych diakonów. Każdy z laureatów wychodził na środek po czerwonym dywanie, otrzymywał pamiątkową karykaturę z rąk jednego z Mirków, siadał w specjalnie przygotowanym fotelu i słuchał laudacji.

Wręczanie „Mirków” uzupełnił wspólny śpiew karaoke oraz występ kilku współbraci z projektem muzycznym pt. „Cower”. Szczególną uwagę zebranych na jadalni zajmowały laudacje, w których zestawione zostały w sposób humorystyczny cechy charakteru poszczególnych diakonów, ich sposób bycia i obecności we wspólnocie. Spotkanie to pozwoliło na wyrażenie naszego dziękczynienia za ich obecność w naszej wspólnocie, którą opuszczają po ponad trzyletnim pobycie.

Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach szczególnie na czas egzaminu „Ex Universa” i obrony pracy magisterskiej, które ich jeszcze czekają, oraz w czasie ich trzymiesięcznej praktyki na placówkach salezjańskiej Polski i okręgu wschodniego.

Dawid Błażków SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl