loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Rekolekcje Seminarium w Kutnie – Woźniakowie

W dniach od 5 do 12 lutego br. nasi klerycy z Lądu odbyli doroczne rekolekcje, które przez nasze Konstytucje zaleca Ksiądz Bosko. Ćwiczenia duchowe poprowadził ks. Marek Barański SDB. Temat, który w tym czasie towarzyszył alumnom to: „Posłuszeństwo Duchowi Świętemu – źródłem charyzmatu salezjańskiego”. 

W cyklu konferencji, ksiądz rekolekcjonista przypomniał i podkreślał, że to właśnie św. Jan Bosko dzięki uległości Duchowi Świętemu powołał do życia to dzieło, które trwa do dzisiaj. Dzięki posługiwaniu charyzmatami potwierdził, że to, czego dokonał jest dziełem Bożym, któremu poświęcił całe swoje życie.

W życiu możemy dostrzegać Boże działanie każdego dnia.  Nasza duchowość jest właśnie duchowością codzienności, a Maryja jest wzorem wierności w codzienności. Ona jest dla nas Matką, która otwarta na Ducha Świętego potrafiła być przy Jezusie, nawet w godzinie krzyża. Nie poddała się zwątpieniu. Za Jej przykładem św. Jan Bosko wytrwale wcielał to, co Duch Święty mu podpowiadał. Potrafił zawierzyć Bożej Opatrzności, co jest cechą charakterystyczną jego działania.

Za przykładem naszego Ojca i Założyciela, chcemy zaufać Bożej Opatrzności i  Maryi Wspomożycielce. W codziennym zachowywaniu naszych Reguł chcemy iść prostą i pewną drogą do nieba. By potwierdzić gotowość do kroczenia drogą błogosławieństw, na zakończenie rekolekcji młodzi salezjanie odnowili Śluby zakonne.

kl. Patryk Chmielewski SDB

za: www.wsdts.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl