loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Rekolekcje kwinkwenistów

W dniach od 5 do  II czerwca 2oII r., w Rokitnie, swoje doroczne rekolekcje kapłańskie przeżywali najmłodsi kapłani naszej Inspektorii, wyświęceni w latach 2oo6 - 2oIo.  

W tym roku dla Księży kwinkwenistów rekolekcje głosił ks. Andrzej Godyń – redaktor naczelny miesięcznika Don Bosco. Święte ćwiczenia odbyły się pod hasłem Przypatrzmy się bracia powołaniu naszemu.  Dyrektorem rekolekcji został ks. Adam Żbikowski, który wiernie czuwał nad każdym punktem programu. 

U stóp Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej, każdy z nas miał okazję na modlitwę, zatrzymanie się, przemyślenie pewnych spraw i nabranie nowych sił do pracy. Czas ten był dla nas ubogaceniem i wsłuchaniem się w wole Boga.

Każdy z nas miał, w tym czasie okazję do przewodniczenia lub animowania praktyk pobożności. Nie zabrakło śpiewanych jutrzni, nieszporów, apelu maryjnego, komplety. Wielu współbraci podczas różnych punktów dnia, słówek wieczornych, mogło podzielić się swoim doświadczeniem wiary, przeżywaniem problemów i radości. 

W ostatni dzień rekolekcji odwiedził nas ks. Inspektor Marek, który na zakończenie wygłosił Słowo Boże. Podziękował wszystkim współbraciom za ciężką dotychczasową pracę na rzecz naszej Inspektorii. Uroczyste błogosławieństwo za przyczyną Wspomożycielki Wiernych zakończyło nasze coroczne ćwiczenia duchowe.

 Bardzo serdecznie pragniemy podziękować wszystkim, którzy polecali Bogu każdego z nas. Dziękujemy naszym Dyrektorom z placówek za okazaną pamięć modlitewną. Dziękujemy księdzu Kustoszowi za cierpliwość, gościnność, serdeczność i otwarte serca na salezjanów. W sposób szczególny dziękujemy ks. Andrzejowi za wygłoszone do nas konferencje i kazania. Niech Boża Opatrzność obdarza go wszelkimi potrzebnymi Łaskami.

Bóg zapłać. Dziękujemy.

 Ks. Marcin Balawander sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl