loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

„Rekolekcje wiary…”

Od 2 do 8 lipca, 19 młodych salezjanów (16 z WSDTS w Krakowie i 3 studiujących za granicą) odbyło na Colle Don Bosco rekolekcje przygotowujące do złożenia profesji wieczystej w Towarzystwie Salezjańskim. Rekolekcje wygłosił ks. Paweł Druszcz SDB.

Rekolekcje na Colle Don Bosco były w temacie wiary. Rekolekcjonista ks. Paweł Druszcz SDB często nawiązywał do wiary, a raczej sam Bóg poprzez Swoje Słowo. Codziennie przed modlitwami wspólnotowymi 4-5 osób modliło się o Słowo dla nas na każdy dzień. Bóg dawał nam jasne wskazówki, że mamy być ludźmi wiary, którzy będą Mu ufać całkowicie, bo to On rozpoczął w nas swoje dzieło (por. Flp 1, 3-6).
Rekolekcje były czasem modlitwy, refleksji nad powołaniem salezjańskim poprzez odwiedzanie miejsc związanych z księdzem Bosko, ale przede wszystkim odnowieniem naszej relacji z Chrystusem, co czyniliśmy na codziennej adoracji Najświętszego Sakramentu.
Podczas odwiedzin księdza Bosko na Valdocco, które miało miejsce 5 lipca, trzech młodych współbraci: Łukasz Auguściak SDB, Dawid Waliczek SDB, Marcin Wosiek SDB złożyło swoje śluby pomostowe przed urną księdza Bosko. Również w tym miejscu każdy z nas odnowił swoje śluby zakonne.
W ostatnim dniu naszych rekolekcji odwiedziliśmy miejsca związane z Marią Dominiką Mazzarello, a więc Mornese oraz Valponasca, gdzie jedna z sióstr, s.Maria Bihuń, wygłosiła do nas konferencję. Zwieńczeniem tego dnia była nocna adoracja Chrystusa Eucharystycznego powiązana z modlitwami wstawienniczymi, gdzie prosiliśmy od wylanie Ducha Świętego oraz Jego dary potrzebne nam do pełnienia naszej posługi jak Salezjanów.
W dniu wyjazdu z rekolekcji odwiedziliśmy jeszcze miejsca związane z patronem naszego zgromadzenia św. Franciszkiem Salezym, tzn. Annecy, gdzie przez dwadzieścia lat pełnił swoja posługę jako biskup i gdzie założył Zgromadzenie Sióstr Wizytek.
Dziękujemy wszystkim, którzy w tym czasie naszych rekolekcji modlili się za nas. Jednocześnie prosimy o dalszą modlitwę w naszej intencji.

Łukasz (August) Auguściak SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl