loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Rekreacja zimowa w Lądzie

Wszelkiego rodzaju sporty mają swoje ważne miejsce w świecie. Swoją konkretną pozycję posiadają także w seminariach, a już na pewno w salezjańskim. Sam Ksiądz Bosko mawiał: „boisko żywe – diabeł martwy”, ale co w takim razie zrobić zimą ?

Można oczywiście grać w siatkówkę czy halówkę, ale nas czterdziestu a sala mała. Salezjanie są pomysłowi więc i na ten problem znaleźliśmy rozwiązanie. Do Lądu zawitał ostry mróz, który zamroził wodę na dobre, dlatego wyciągnęliśmy łyżwy, korzystając z bezpłatnego lodowiska na nadwarciańskich polach, które zafundowała matka natura. Poza jazdą sprawdzaliśmy też wytrzymałość lodu. Szczególnie dobrzy byli w tym ci mniej wytrawni łyżwiarze, którzy raz po raz lądowali na plecach. Podobno niektórzy odgrażali się, że i zimą będą jeździć na rowerze, ale chyba zrezygnowali z tego pomysłu. Za to dla wszystkich wielbicieli łyżew, natura stworzyła prawdziwy raj na ziemi.

Kl. Józef Łysik SDB

za: www.wsdts.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl