loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Rozpoczęcie rekolekcji przed ślubami wieczystymi

2 lipca 2012r. 19. młodych salezjanów (szesnastu z Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie i trzech studiujących za granicą) rozpoczęło na Colle Don Bosco we Włoszech rekolekcje przygotowujące ich bezpośrednio do złożenia wieczystej profesji zakonnej.

Rekolekcje dla swoich współbraci głosi ks. Paweł Druszcz, który na co dzień studiuje na Uniwersytecie Salezjańskim w Rzymie. Rekolekcje potrwają do 8 lipca.
Uczestnicy rekolekcji wraz księdzem rekolekcjonistą wyruszyli z Polski do Włoch już 30 czerwca bardzo wcześnie rano. Na nocleg zatrzymali się w Austrii w miejscowości Obdach, gdzie zostali podjęci bardzo serdecznie i gościnnie przez tamtejszego proboszcza, ks. Thomasa Mörtla. Następnego dnia wyruszyli do Włoch, do Colle Don Bosco, gdzie dotarli w godzinach wieczornych. Tutaj powitał nas ks. Tomasz Hawrylewicz, realizujący projekt „Colle Don Bosco”.
W czasie odprawianych w Obdach sobotniej i niedzielnej mszach świętych nasz rekolekcjonista, w oparciu o usłyszane słowa bieżących Ewangelii, wezwał nas do modlitwy o pomnożenie naszej wiary, wiary nas samych i naszych współbraci. Natomiast w pierwszym dniu rekolekcji ks. Paweł przybliżył nam znaczenie modlitwy w życiu zakonnika. Powiedział, że powinna to być przede wszystkim modlitwa uwielbienia – jeśli nasze serce będzie zjednoczone z Jezusem, tylko wówczas będziemy w stanie spontanicznie Go uwielbiać. Podkreślił ponadto, że nasze życie zakonne powinno być przepełnione pragnieniem słuchania i wypełniania woli Bożej.


Wszystkich czytających tę wiadomość prosimy o modlitwę, by nasze rekolekcje byłym owocnym przygotowaniem do złożenia wieczystych ślubów zakonnych.


Św. Janie Bosko, módl się za nami!

Leonard Szewczyk SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl