loading...

Poniedziałek XVIII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Wawrzyńca | czytania na dziś

Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca

Salezjanie

Zamknij wpis

Rumia - miejsce przygotowania i nawrócenia

9 września zakończył się trzytygodniowy pobyt w Rumi salezjanów przygotowujących się do ślubów wieczystych.

Najpierw, od 17 sierpnia do 2 września, dwunastu współbraci młodszych z trzech inspektorii zgłębiało wiedzę obejmującą rozliczne aspekty dotyczące profesji wieczystej. Nad całością przygotwania czuwał ks. Dariusz Kozłowski, wikariusz Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. W programie były m.in. konferencje wygłaszane przez różnych prelegentów (głównie przełożonych prowincji i ich wikariuszów), dyskusje w grupach oraz wspólnotową liturgię.

Następnie ta sama grupa, z małymi wyjątkami, miała w Rumi także rekolekcje roczne. Dziewięciu alumnów oraz koadiutor pochodzący z wszystkich polskich inspektorii przeżywało czas wyciszenia, intensywnej modlitwy i szczególnego otwarcia na działanie Bożej łaski. Pod wpływem nauk rekolekcjonisty, ks. Macieja Sarbinowskiego SDB, mieli oni okazję przeżyć kolejne nawrócenie.

W ramach rekolekcji uczestnicy wzięli też udział w pielgrzymce do sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Królowej Polskiego Morza w Swarzewie. Młodzi salezjanie towarzyszyli pielgrzymom z dwóch salezjańskich parafii: Matki Bożej Wspomożenia Wiernych, oraz Podwyższenia Krzyża Świętego; dzielili się z nimi świadectwami i posługiwali poprzez animację muzyczną i modlitewną.

Krzysztof Cepil sdb

za: www.salezjanie.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl