loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Salezjanie na hali

W niedzielę, 19 lutego, późnym wieczorem został rozegrany w Pile kolejny turniej piłki nożnej drużyn składających się z księży salezjanów. Turnieje odbywają się systematycznie od 10 lat, trzy razy w roku i za każdym razem w innym miejscu północno- zachodniej Polski. W minioną niedzielę parafia św. Rodziny w Pile organizowała rozgrywki, w których udział wzięli przedstawiciele trzech okręgów.

I tak: Okręg Trójmiasta to salezjanie z Rumi (ze Św. Krzyża i Wspomożycielki Wiernych ) z Gdańska-Oruni i Tolkmicka; Okręg zachodniej części naszego kraju to salezjanie ze Szczecina, Swobnicy, Bani, Dębna Lubuskiego , Różańska, Lubrzy i Okręg centralny obejmujący salezjanów ze Słupska, Główczyc, Piły, Debrzna, Czaplinka i Trzcińca.

 

Graliśmy systemem każdy z każdym po 40 minut. Nagrodą za zdobycie I miejsca w turnieju jest przechodni puchar. Tym razem puchar jest w rękach Okręgu centralnego. Trzeci raz z rzędu zdobyliśmy pierwsze miejsce.

Jednak główną nagrodą dla każdego z zawodników było spotkanie ze współbraćmi. Jesteśmy rozrzuceni po całym kraju, dlatego warto się spotkać, porozmawiać, wymienić poglądy i przy okazji popracować nad swoją kondycją fizyczną. Należymy do jednej rodziny salezjańskiej, a każda rodzina, aby trwać w dobrych relacjach musi szukać sposobów, aby się spotykać. Kolejny turniej odbędzie się w Rumi 4 czerwca br.

ks. Janusz Zdolski SDB

za: www.swietarodzina.pila.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl