loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Salezjanin będzie miał swój deptak!

To pierwszy taki przypadek, że osoba związana z Piłą i żyjąca w XX wieku ma otrzymać “swoją” ulicę! Ksiądz Stanisław Olędzki najprawdopodobniej będzie miał swój deptak! Stowarzyszenie „POROZUMIENIE SAMORZADOWE” zwróciło się z prośbą do Prezydenta Piły o nadanie nazwy ks. Olędzkiego deptakowi łączącemu kościół pw. Świętej Rodziny i I Liceum Ogólnokształcące im. Marii Skłodowskiej-Curie.

To znamienne miejsce – tym deptakiem młodzież z liceum “na pola” udawała się na katechezę do ks. Olędzkiego. W uzasadnieniu wniosku o nadanie imienia, radni i członkowie Porozumienia Samorządowego piszą, że ks. Stanisław “pracując przede wszystkim z pilską młodzieżą stał się jej orędownikiem, przewodnikiem, wychowawcą. Młodzież pilskich szkół średnich lgnęła do niego, ceniła go za to, że był mądrym, ciepłym i otwartym na problemy młodzieży człowiekiem, był jej przyjacielem. Pokolenie 40-50 latków i starszych mieszkańców Piły mają we wdzięcznej pamięci tę nietuzinkową postać.”

Inicjatywa zrodziła się z racji 20. rocznicy śmierci tego katechety, która miała miejsce 14 listopada. Już wkrótce zostanie przygotowana stosowna uchwała Rady Miasta.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl