loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Śladami Jezusa

W dniach od 5 -13 września w Ziemi Świętej pod hasłem „Do źródeł wiary” odbyła się kolejna seria rekolekcji kapłańskich dla współbraci, którą prowadził ks. Dariusz Sztuk z Łomianek, pracownik naukowy Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego. W rekolekcjach wzięło udział szesnastu księży, w tym trzech z inspektorii warszawskiej.

Program rekolekcji był staranie wypełniony pielgrzymowaniem do miejsc świętych, w których każdorazowo ks. rekolekcjonista wygłaszał pogłębioną refleksję nad Słowem Bożym, związanym konkretnie z miejscem, w którym aktualnie przebywaliśmy. Naszą wędrówkę po Ziemi Świętej rozpoczęliśmy od mszy św. w Wieczerniku w Jerozolimie. Przez niemal cały tydzień podążaliśmy śladami Jezusa - od Betlejem, Nazaretu, Kany Galilejskiej po Betanię, Kafarnaum, Górę Tabor, Jerycho, by nasze rekolekcyjne skupienie zakończyć eucharystią przy Grobie Pańskim w Jerozolimie. Był to dla nas wszystkich błogosławiony czas czytania „piątej ewangelii”

Przez cały okres pobytu w Ziemi Świętej zakwaterowani byliśmy w Domu Polskim w Jerozolimie u Sióstr Elżbietanek. Pozwalało to na codzienne wędrowanie uliczkami starej Jerozolimy na wieczorne nawiedzenie Bazyliki Grobu Pańskiego.

Szczegółowa relacja z rekolekcji ukaże się na łamach „Kroniki Inspektorialnej”. Tymczasem prezentujemy kilka zdjęć z pielgrzymowania po Ziemi Świętej i dziękujemy jeszcze raz ks. Dariuszowi za perfekcyjne przygotowanie i przeprowadzenie naszych dorocznych ćwiczeń duchowych.

ks. Jarosław Wąsowicz SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl