loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Spotkanie Radcy ds. szkolnictwa z inspektorami KSIP i delegatami ds. szkolnictwa w Polsce.

23 maja 2012 r. Ks. Miguel Angel Garcia Morcuende SDB, współpracownik w dykasterium duszpasterstwa młodzieżowego odpowiedzialny za biuro szkolne i formację zawodową, przebywał na zaproszenie Konferencji Salezjańskich Inspektorii Polski i Okręgu Wschodniego w Aleksandrowie Kujawskim.

W spotkaniu udział wzięli również ks. Zenon Latawiec Zenon, ks. Jan Gondro, ks. Stefan Makuracki, ks. Julian Dzierżak, i ks. Andrzej Wujek, który zastępował inspektora warszawskiego. W obecności radcy regionu Europa Północna, ks. Marka Chrzana, Ks. Angel Garcia zachęcał do rozszerzania współpracy ogólnopolskiej aby odpowiedzieć na wezwania Ducha Świętego. Świat zainteresowań młodzieży nie zna granic państwowych i przekracza obszary jednego kontynentu, dlatego szkolnictwo w Polsce staje w obliczu tych samych problemów i wyzwań, które są obecne wszędzie.

Ks. Miguel Angel Garcia przedstawił rzeczywistość szkolnictwa katolickiego i salezjańskiego w Europie, jego strony silne i słabe. Zachęcał aby salezjańskie szkolnictwo w Polsce przekroczyło limity izolacji, zyskało na wymianie doświadczeń w relacjach z instytucjami społeczeństwa i państwa oraz szeroko i skutecznie przekazywało obraz salezjańskiej szkoły, proponującej model integralnego wychowania młodego człowieka.
Spotkanie wyznaczyło mapę drogową dążenia do kooperacji w ramach sektora szkolnictwa salezjańskiego w Polsce. Odsunięto na dalszy plan koncepcję organizowania federacji szkół salezjańskich w Polsce oraz postanowiono skoncentrować się na koordynacji prowadzonej przez krajowego animatora sektora współpracującego z grupą delegatów inspektorialnych.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl