loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Spotkanie formatorów Europy Północnej

Dom rekolekcyjny Sióstr Naszej Pani Najświętszego Serca w Nitrze na Słowacji był w dniach 3-5 listopada 2011 r. miejscem spotkania delegatów ds. formacji Regionu Europy Północnej. Spotkanie przygotował i prowadził ks. Chrys Saldanha, przedstawiciel Dykasterium ds. Formacji z Rzymu.  

Do Nitry przybyli delegaci ds. formacji z Belgii, Chorwacji, Czech, Niemiec, Malty, Polski, Słowenii, Słowacji i Węgier. W czasie obrad omówiono następujące zagadnienia: statystyki domów formacyjnych Regionu, problematyką wierności powołaniowej, aspirantatu, weryfikacji stanu formacji intelektualnej w naszych ośrodkach studiów, formacji misyjnej współbraci, formacji kwinkwenistów, towarzyszenia duchowego współbraciom. Całą jedną sesję przedpołudniową poświęcono formacji współbraci do korzystania ze środków komunikacji społecznej. To zagadnienie przedstawił ks. Julian Fox z Dykasterium ds. Komunikacji Społecznej w Domu Generalnym w Rzymie.

Ostatni dzień spotkania poświęcono formacji świeckich. Ks. Carlo Loots SDB wraz z panią Colette Schaumont z Belgii podzieli się swoim bogatym, wieloletnim doświadczeniem formacji nauczycieli i personelu świeckiego dzieł szkolnych i wychowawczych inspektorii belgijskiej.

Następne spotkanie tego grona odpowiedzialnych za formację odbędzie się w ramach ogólnoeuropejskiego zjazdy delegatów ds. formacji, który odbędzie się w Barcelonie w terminie od 9 do 11 maja 2012 r.

Należy się wielkie podziękowanie Gospodarzom spotkania, słowackiej Inspektorii oraz Siostrom Naszej Pani Najświętszego Serca za wspaniałe przyjęcie i okazaną życzliwość.  

ks. Zenon Klawikowski sdb
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl