loading...

Czwartek XII tygodnia okresu zwykłego | czytania na dziś

Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana

Salezjanie

Zamknij wpis

Święcenia prezbiteratu

Dnia 19 maja 2012r. w Wyższym Seminarium Duchownym Towarzystwa Salezjańskiego w Lądzie nad Wartą, odbyła się uroczystość święceń kapłańskich, której przewodniczył metropolita gnieźnieński abp Józef Kowalczyk.

Podczas homilii, Ksiądz Prymas wielokrotnie odwoływał się do osoby św. Jana Bosko, gorliwego kapłana i wychowawcy, który całe swoje życie poświęcił biednej i opuszczonej młodzieży: „Drodzy Synowie, posługa kapłańska ks. Bosko charakteryzowała się gorliwością o zbawienie dusz, duchowością działania i apostolatu oraz pedagogią radości. Przyjąwszy święcenia prezbiteratu w 1841 r. ks. Jan z pasją i gorliwością oddał się realizacji swojego powołania. Nawiedzał więzienia, miejsca pracy młodocianych robotników, udawał się na place zabaw, poszukiwał ludzi młodych na targach ulicznych i na dworcach. Zakładał oratoria, budował szkoły, internaty, drukarnie i zakłady produkcyjne, organizował stowarzyszenia robotnicze, budował kościoły, wszystko po to, aby objąć troską ubogą i potrzebującą młodzież. Chciał im zapewnić chleb powszedni, ale przede wszystkim chleb Słowa Bożego i chleb Eucharystii.”

Diakoni, którzy otrzymali sakrament święceń to: Michał Jach ze Szczecina, Mariusz Kulpa ze Szczecina i Bartłomiej Przybylski z Piły. Uroczysta Eucharystia rozpoczęła się o godzinie 11:00 i  zgromadziła licznie przybyłą rodzinę neoprezbiterów, przyjaciół, znajomych oraz  grono współbraci salezjanów.

Po liturgii ksiądz Inspektor Marek Chmielewski SDB, wręczył nowo wyświęconym prezbiterom listy posłuszeństwa, kierując ich tym samym do następujących wspólnot: ks. Michał Jach – parafia pw. św. Jana Bosko w Pile, ks. Mariusz Kulpa – parafia pw. Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych w Rumii, Ks. Bartłomiej Przybylski  – parafia Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi Panny w Debrznie. Naszym współbraciom gratulujemy i życzymy im wiernej i wytrwałej posługi przy Chrystusowym ołtarzu.

kl. Kuba Marek SDB
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl