loading...

Piątek XII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Tomasza Apostoła | czytania na dziś

Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Salezjanie

Zamknij wpis

Swobnica: Święto Służby Liturgicznej

W sobotę 18.06. br. na terenie Domu Nowicjackiego w Swobnicy odbyło się Święto Służby Liturgicznej. Na spotkanie przybyło 44 ministrantów, wraz z ich opiekunami, z wszystkich parafii wchodzących w skład wspólnoty pw. Św. Kazimierza w Swobnicy: Dłusko, Baniewice, Banie, Nowogródek Pomorski.

O godz. 10.00 miała miejsce uroczysta Msza Św. Koncelebrowana, której przewodniczył ks. Krzysztof Oleszkiewicz- proboszcz w parafii w Swobnicy, obchodzący w tym roku jubileusz 25.lecia kapłaństwa. Okolicznościowe kazanie wygłosił ks. Piotr Szlufik – socjusz nowicjatu. Po „uczcie duchowej” wszyscy mieli okazję, by lepiej się poznać podczas zabaw integracyjnych na boisku. Kolejnym punktem programu była praca w grupach. Jej celem było przybliżenie ministrantom osoby św. Dominika Savio oraz wspólne odkrywanie jego cnót, cech, które i dziś mogą naśladować ludzie młodzi w ich codziennym życiu. Po obiedzie odbył się cykl gier, zabaw i konkursów, w czasie których uczestnicy musieli się wykazać zręcznością, pomysłowością i refleksem. Rywalizacja w grupach była zacięta, ale prowadzona w duchu braterstwa, solidarności i salezjańskiej radości. Spotkanie zakończył poczęstunek, rozdanie nagród, pamiątkowych dyplomów, wspólna modlitwa i błogosławieństwo.
Cieszymy się ze wspólnie spędzonego czasu. Dziękujemy wszystkim za przybycie, a tym którzy przyczynili się do uświetnienia spotkania składamy serdeczne podziękowania.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl