loading...

Piątek XII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Tomasza Apostoła | czytania na dziś

Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Salezjanie

Zamknij wpis

Visita d’insieme - dzień czwarty

W przedostatni dzień na Mszy św. ks. A Bregolin-wikariusz generała uczynił refleksję o powołaniu jako „nieustannym kontakcie z Bogiem, który nam się objawia i wraca każdego dnia, aby nas wezwać, pobudza do uważnego słuchania Słowa i historii w szczerym poszukiwaniu tego co jest wezwaniem Bożym dzisiaj”.

Sesja przedpołudniowa była poświęcona refleksji nad strukturą w regione, dotyczyła Okręgu Wschodniego oraz projektu „Europa”, jako najbardziej aktualnych zagadnień w chwili obecnej. Omawiane były także dane statystyczne.

Popołudnie było czasem udania się do parafii salezjańskiej w Dębnikach, miejsca historii męczenników salezjańskich oraz związanego z osobą sługi bożego Jana Pawła II. Następnie był zwiedzany Wawel wraz z Kryptą, przejście przez Rynek Krakowski i uczestnicy dotarli na Franciszkańską do kurii krakowskiej.Tam w kaplicy wraz z kard. Dziwiszem wspólnie odśpiewali nieszpory, a następnie wysłuchali słów, które skierował do nich były sekretarz Jana Pawła II. Znalały się tam także słowa podziękowania za wkład naszego zgromadzenia w życie Kościoła.

Wieczorem miało miejsce podziękowanie księdzu Generałowi za troskę o Region i animację współbraci na drodze życia salezjańskiego by być wiernym powołaniu.

za: sdb.org.pl

 
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl