loading...

Piątek XII tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Tomasza Apostoła | czytania na dziś

Imieniny: Anatola, Jacka, Mirosławy

Salezjanie

Zamknij wpis

Visita d’insieme - trzeci dzień

W kolejny już trzeci dzień Visita d’insieme padły słowa, że podtrzymanie wszystkich darów w całym życiu św. Jana Bosko, było owocem silnego przekonania o obecności Jezusa w jego codzienności.

Także współczesna młodzież poszukuje ludzi dorosłych w wierze tzn, takich którzy stawiają Chrystusa w centrum swojego życia. Tą refleksją ks. Fabio Attard wprowadził zebranych w trzeci dzień podczas homilii wygłoszonej na porannej Mszy św.

„Perspektywy na przyszłość po Kapitule Generalnej 26″, to kolejny temat, który był analizowany przez uczestników. Ksiądz radca F. Cereda ukazał go w kontekście Projektu Europa, jako zadania odnowienia charyzmatu salezjańskiego, na co wskazała KG26. Jest to motywacja dla odnowy salezjańskiej obecności w Europie poprzez odpowiednią strategię w tym co dotyczy obszaru kultury, duchowości oraz formacji. Przeprojektowanie obecności salezjańskiej w inspektoriach to kolejny etap procesu w Projekcie Europa, gdzie także należy uwzględnić rzeczywistość misjonarzy przybywających do inspektorii europejskich.

 ”Nasze dochody i dobra są bazą materialną dla naszego życia wśród młodzieży i z nią. To wszystko co posiadamy, otrzymujemy ze względu na posługę dla młodzieży, młodzież daje nam pracę, ale i jest naszym klientem”.Powyższe stwierdzenie było podstawą dla poruszenia zagadnienia ubóstwa zakonnego przez ekonoma generalnego koad. Juan Mullera. W wypowiedzi znalazły się zagadnienia dotyczące, sposobu indywidualnego i wspólnego zarządzania dobrami materialnymi w zakresie ich czytelności dla salezjanów jak i instytucji świeckich.

Na koniec dnia Przełożony salezjanów ukazał „nie zwyczajne” powołanie młodego człowieka, który jest niewidomy. Jego powołanie jest bardzo dojrzałe w wierze, pomimo trudności  i doświadczenia cierpienia pragnie zostać salezjaninem. Jego postawa pokazuje, że jego obecność wśród salezjanów i młodych ludzi jest darem od Boga, stwierdził ks. Pascual Chavez. Młodzież jest zdolna do wielkich rzeczy, wystarczy poznać i kochać ich i wybrać z nimi nasze życie, zakończył ks. Generał powołując się na słowa ks. Bosko.

za: sdb.org.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl