loading...

Czwartek XIII tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Świętych męczenników Augustyna Zhao Rong i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki

Salezjanie

Zamknij wpis

Visita d’insieme w Regionie Europa Północa w Krakowie

Dnia 3 września br. w salezjańskim seminarium w Krakowie rozpoczęła się „Visita d’insieme” dla Regionu Europy Północnej, części środkowo-wschodniej, która będzie trwała do 7. września. Spotkaniu przewodniczy ks. Pascual Chavez, przełożony generalny salezjanów.

Wraz z ks. Generałem przybyli ks. Adriano Bregolin - wikariusz generała, ks. Francesco Cereda - radca ds. formacji, ks.Fabio Attard - radca ds. duszpasterstwa młodzieżowego, ko. Jean Paul Muller - ekonom generalny, ks. Marek Chrzan - radca Regionu Europy Północnej, który jest głównym moderatorem wizyty.


W spotkaniu biorą udział inspektorzy i radcy inspektorialni z Polski, Okręgu Wschodniego, Czech, Chorwacji, Słowacji, Słowenii oraz Węgier. Gospodarzem spotkania jest inspektoria krakowska, której przełożonym jest ks. Dariusz Bartocha.


Celem spotkania jest dokonanie oceny wprowadzenia w życie w poszczególnych inspektoriach postanowień Kapituły Generalnej 26 w określonych sektorach pracy salezjańskiej.


Jedno z kilku zagadnień dotyczy analizy pracy z młodzieżą w zakresie dokonywanych przez nią wyborów życiowych. Inne, podjęcia nowych ustaleń związanych ze strukturą organizacyjną inspektorii w Regionie.


Na powitanie przybyłych gości wystąpił zespół młodzieżowy ze szkoły salezjańskiej z Nowej Huty z własną wiązanką muzyczną.


O godz. 15. 30 rozpoczęły się obrady w auli seminarium. Po przywitaniu wszystkich uczestników i prezentacji poszczególnych inspektorii rozpoczęły obrady. Ksiądz radca F. Cereda dokonał refleksji wdrażania KG 26 w Regionie Europy Północny. Po jego wystąpieniu kolejny punkt obrad był kontynuowany w 6 grupach celem pogłębienia tematu.


Po wspólnych wieczornych modlitwach „słówko na dobranoc” wygłosił ks. Generał, w którym odniósł się do Światowych Dni Młodzieży w Madrycie nazywając je festiwalem wiary. Swój czynny udział, miała w nim także młodzież salezjańska.


za: sdb.org.pl


Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl