loading...

Wtorek XIV tygodnia okresu zwykłego | Wspomnienie dowolne Św. Kamila de Lellis, św. Henryka | czytania na dziś

Imieniny: Kamili, Kamila, Marcelego

Salezjanie

Zamknij wpis

W Krakowie rozpoczęła się Liga Klerycka

Od efektownego zwycięstwa rozpoczęła tegoroczne rozgrywki w Krakowskiej Lidze Seminaryjnej nasza piłkarska reprezentacja. W rozegranym 24 października na stadionie K.S. Nadwiślan spotkaniu Salezjanie pokonali drużynę Bernardynów 9:2 (5:1). Objawieniem meczu był Krzysiek Cepil, który zdobył 4 bramki. Czy to początek jego drogi po koronę króla strzelców?

W meczu od samego początku przeważali zwycięzcy ubiegłorocznej edycji Ligi. Na pierwsze trafienie nie trzeba było długo czekać. Po mocnym rzucie z autu Piotrka Pączkowskiego piłkę do siatki skierował Paweł Wątor. Chwilę później było już 2:0. Tym razem dośrodkowanie Grześka Dłużniaka z rzutu rożnego na gola zamienił uderzeniem głową „Pączek”, który od tego sezonu jest nowym kapitanem naszej reprezentacji. Bernardyni poczuli swoją szansę kilka minut później, kiedy zdobyli gola z rzutu karnego. Odpowiedź drużyny grającej tego dnia w biało-zielonych strojach była imponująca. Jeszcze przed przerwą wynik podwyższyli „Długi” (G. Dłużniak) oraz Krzysiek Cepil (2 trafienia). Zatem do przerwy garstka kibiców zasiadających na trybunach „Nadwiślana” mogła pięciokrotnie usłyszeć tradycyjny okrzyk: „Don Bosco, ole!”, którym za każdym razem Salezjanie kwitują strzelenie bramki.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Nadal atakowali „biało-zieloni”. Kolejne bramki dołożyli: Michał Chorąży oraz Krzysiek Cepil. Dla tego ostatniego były to gole numer 3 i 4.  Całkiem nieźle jak na „debiutanta” (cudzysłów znalazł się tutaj, ponieważ nasz najwyższy napastnik grał już w reprezentacji salezjańskiego seminarium w Krakowie, ale było to jeszcze zanim przyjęło ono charakter ogólnopolski). Przy okazji warto dodać, że po wakacjach do drużyny dołączyło jeszcze dwóch zawodników z III roku: Bartek Majchrzak (pewny punkt na obronie) oraz Mirek Pudło, któremu nazwisko ewidentnie nie przeszkadza grać w napadzie.

Chwilowa dekoncentracja w spisującym się przez cały mecz bezbłędnie bloku defensywnym Salezjanów kosztowała ich utratę drugiej bramki. Kiedy wydawało się, że to już koniec ostrego strzelania w tym meczu, wynik na 9:2 ustalił Piotrek Seroczyński. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem mecz nabrał jeszcze kolorów, ponieważ za zagranie ręką, które bardziej przypominało atak siatkarski niż próbę zamknięcia akcji w piłce nożnej, żółty kartonik obejrzał Krzysiek Cepil.

Do grupy A oprócz Salezjanów i Bernardynów trafiły też drużyny Kapucynów oraz Seminarium Diecezji Krakowskiej. Losowanie odbyło się w Kalwarii Zebrzydowskiej przy okazji pielgrzymki pracowników i studentów UPJPII.

Czarny SDB

za: www.losiowka.pl
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl