loading...

XXIV Niedziela okresu zwykłego | Wspomnienie obowiązkowe Świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy | czytania na dziś

Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty

Salezjanie

Zamknij wpis

Wieści z Rzymu

Kilka zdań o wydarzeniach z Rzymu.

W niedzielę obchodzona była 94. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji w kraju sprawowane były Msze Św. w intencji Ojczyzny, odbywały się marsze i koncerty patriotyczne. 13 listopada 2012r. we wspólnocie Polskiej na Papieskim Uniwersytecie Salezjańskim spotkaliśmy się by jednoczyć się z Bogiem i wypraszać łaski dla naszej Ojczyzny. Nasze przywiązanie do drogiej Polski wyraziliśmy ofiarowaniem Eucharystii w jej intencjach, której przewodniczył ks. Mirosław Wierzbicki, odpowiedzialny w tym roku za Polaków na UPS-ie. Homilię z tej okazji wygłosił ks. Maciej Sarbinowski.
Uczyniliśmy naszymi słowa księdza Piotra Skargi z Kazań Sejmowych: „Boże, Rządco i Panie narodów, z ręki i karności Twojej racz nas nie wypuszczać, [...] błogosław Ojczyźnie naszej,
by Tobie zawsze wierna, chwałę przynosiła imieniu Twemu, a syny swe swe wiodła ku szczęśliwości.”„Ufność w projekt pedagogiczny ks. Bosko”: Wielki Kanclerz Salezjańskiego Uniwersytetu w Rzymie pobłogosławił pomnik poświęcony Świętemu Janowi Bosko.
12 listopada 2012 ks. Generał Pacual Chávez poświęcił pomnik św. Jana Bosko umieszczony przed wejściem do Biblioteki uniwersyteckiej, nazwanej imieniem świętego. Ksiądz Kanclerz poprowadził też wymowną modlitwę wraz z zebranymi licznie studentami i profesorami, przyjaciółmi i dobrodziejami działa ks. Bosko oraz siostrami salezjankami z domu generalnego FMA. Ks. Generałowi towarzyszył Jego Wikariusz ks. Adriano Bregolin.
Salezjanie

Towarzystwo Salezjańskie Inspektoria pw. św. Wojciecha

ul. Św. Jana Bosko 1, 64-920 Piła

tel. 067 352 27 20, fax 067 352 27 56 / towsalez@pi.onet.pl